Прокурори у Золочеві оскаржили рішення міської ради, прийняте в умовах конфлікту інтересів

Цей факт Золочівська місцева прокуратура виявила у ході здійснення представницької діяльності. Про це “Золочів.нет” повідомили  у Прокуратурі Львівської області.

“Прокурори встановили, що депутати Золочівської міської ради прийняли рішення про надання у оренду земельної ділянки в умовах конфлікту інтересів. З’ясувалось, що депутатка взяла участь у голосуванні, під час якого їй же, як підприємиці, надано у оренду земельну ділянку для обслуговування торговельного павільйону.

Оскільки такі дії суперечить вимогам законодавства та порушують державні інтереси, Золочівська місцева прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про оскарження цього рішення. Прокурори вимагали визнати недійсними та скасувати рішення про передачу в оренду земельної ділянки та визнати недійсним договір оренди.
Із такою позицією погодився Господарський суд Львівської області, який задовольнив позовні вимоги відомства”, – інформує Пресслужба Прокуратури Львівської області.

Довідково:
Конфлікт інтересів — правове поняття; ситуація, за якої сторона, що укладає угоду, потенційно може одержати безпосередню вигоду, здійснюючи дії, які завдають збиток іншій стороні.

Також конфлікт інтересів може бути визначений як ситуація, за якої особа в позиції довіри, наприклад, юрист, страхувальник, політик, адміністративний працівник, директор компанії, дослідник у медичній галузі чи лікар, має протилежні професійні або особисті інтереси. Такі протилежні інтереси можуть ускладнити виконання обов’язку неупереджено. Конфлікт інтересів існує навіть тоді, коли він не стає наслідком яких-небудь неетичних чи неправомірних дій. Конфлікт інтересів може створити враження нечистоти, що може підірвати довіру до особи в професіональній чи судовій системах. Конфлікт може бути розв’язаний посередництвом і оцінкою усіх дій третьою стороною, проте в будь-якому випадку він існує.

Конфлікт інтересів на державній службі виникає внаслідок існування можливостей для зловживання владою. Розпорядження владою та участь в управлінні надають державним службовцям можливості управляти значними матеріальними та людськими ресурсами, вони мають широкий доступ до інформації, можуть кардинально впливати на долю конкретної людини, тобто в державному управлінні потенційно існують умови для виникнення конфлікту інтересів.

Next Post

Вітання для Оксани Назар

Колектив Золочівської музичної школи щиро вітає викладача Оксану Назар із Днем народження. Як пісня дзвінко ллється, Хай гарно так живеться, Хай доля посміхається, Здоров’я додається, Хай буде свято на душі, А серце щастям багатіє, Хай водограй вирує почуттів, Збуваються всі мрії! Поділіться цим у соцмережах: