Пройдуть заходи з нагоди 120-річчя від дня народження Йосипа Сліпого

Згідно з рішенням Львівської обласної ради, 2012 рік на Львівщині оголошений роком Йосипа Сліпого, тому заходи проводимуться  протягом усього року.  Однак важливо, щоб ці заходи розпочалися з  відзначення 120-ї річниці від Дня народження митрополита Йосипа Сліпого.

Тому Головним управлінням внутрішньої політики, преси та інформації облдержадміністрації розроблено програму урочистостей з нагоди цієї важливої дати.

Отож, 17 лютого 2012 року  у Львові відбудеться   Архієрейська Божественна Літургія в соборі Святого Юра, а також буде здійснено чин панахиди біля могили Йосипа Сліпого в крипті собору святого Юра та  покладання квітів на могилу Йосипа Сліпого.

Також представники влади та молодіжних організацій відвідають Музей-садибу Йосипа Сліпого у селі Заздрість Тернопільської області.

Інформаційна довідка:

Патріарх і Кардинал Йосиф Сліпий-Коберницький-Дичковський, народився 17 лютого 1892 р. в селі Заздрість, Теребовельського повіту в Галичині.

Святу Тайну Священства приймає 30 вересня 1917 р. з рук Слуги Божого Митрополита Андрея. Продовжує студії в Інсбруці і в Римі в Орієнтальному Інституті, Анджелікум і Грегоріянум. Стає габілітованим професором догматики. Від 1922 р. є професором догматики в Духовній Семінарії у Львові, а від 1925 р. її ректором.

22 грудня 1939 р. під час першої більшовицької окупації Митрополит Андрей висвячує о. Йосифа на єпископа з правом наслідства. Після смерті Слуги Божого Андрея 1 листопада 1944 р. серед руїн нашої Церкви і Народу архієпископ Йосиф стає Главою Церкви-Мучениці і духовним Батьком Народу.

11 квітня 1945 р. арештований, за віру засуджений в Києві на 8 років примусових робіт у сибірських таборах. У 1953 р. засуджений знову на заслання. Третій раз засуджений в 1957 р. на сім років ув’язнення і каторжних робіт і четвертий раз в 1962 р. засуджений на ув’язнення в Мордовії. Разом — 18 літ ув’язнення, заслання, тюрем, каторжних робіт. Папа Іван XXIII у 1960 р. номінує Митрополита Йосифа Кардиналом “іn ресіоrе”.

Впродовж 21 року на волі відвідує всі українські поселення в світі, об’єднує український єпископат у Синод Української Церкви, в 1975 р. приймає титул Києво-Галицького Патріарха в очікуванні на визнання його папою, купує монастир для монахів-студитів, і збирає їх, розсіяних по світі, основує і будує Український Католицький Університет св. Климента папи з храмом Святої Софії. Весь час на волі переповнений безупинною працею та багатогранною діяльністю, молитвами за свою Церкву і Нарід і на славу Бога та благо Народу.

Помер  7 вересня 1984 року при храмі Святої Софії в Римі. У 1992 р. мощі Патріарха Йосифа перенесено до Львова у крипту архикатедрального собору Св. Юра.

За матеріалами: ЛОДА

Залишити відповідь

Next Post

В липні вийде новий смартфон iPhone 5

Нова модель iPhone буде представлена ??на конференції WWDC, яка пройде на початку літа в Сан-Франциско (11-15 червня). Про це повідомляють джерела, наближені до Apple. Зазначимо, апарат отримає високоякісний дисплей – його діагональ перевищить 4 дюйма. Також телефон отримає поліпшену камеру. Як повідомлялося раніше, задня частина корпусу апарата буде виготовлена ??з […]