Профілактика тромбозу у лежачих хворих

У нормі людина має рухатись щодня. М’язова активність підтримує у робочому стані серцево-судинну систему, немає застою венозної крові. У лежачих хворих можливості рухатись немає. Як же допомогти близькій людині уникнути серйозних проблем через довгу нерухомість.

Чому виникає тромбоз

У лікарнях з першого дня вимушеного постільного режиму хворим призначають низку протитромбозних препаратів https://apteka911.ua/drugs/kleksan-d1338. Це допомагає уникнути раптової тромбоемболії.

Нерухомість послаблює м’язи, що підтримують вени. Виникає ризик деформації, вени починають розтягуватись, венозні клапани повністю не закриваються. В результаті починають накопичуватися згустки крові, з’являється венозний застій, утворюється тромб.

У яких випадках профілактика тромбозу обов’язкова:

  • тривале лікування у лікарні після нещасного випадку, аварії, тяжкої травми;
  • підготовка до складної операції на внутрішніх органах, імплантації суглобів, лікування складних переломів;
  • перші 5-10 днів після операції чи складного оперативного втручання;
  • догляд за лежачими пацієнтами після інсульту, паралічу кінцівок, порушень опорно-рухового апарату та центральної нервової системи.

Ознаки тромбозу

Найчастіше тромбоз проявляється в області великих судин на гомілках та стегнах. Ураження вен складно визначити на початковій стадії. Візуально проблема із застоєм крові та венозною недостатністю проявляється набряками, припухлістю, почервонінням чи ненормальною блідістю шкіри. Запалені ділянки дають локальне підвищення температури. На шкірі з’являється судинна сітка, проступають вени, виникають горби. Порушення кровообігу призводить до судом.

Як уникнути тромбозу у лежачого хворого

Нормалізує кровотік регулярна зміна положення пацієнта: повернути, підняти, під ноги можна покласти подушку, аплікатор.

Ефективний засіб профілактики венозного застою — еластичні бинти та компресійні панчохи. Підбір моделі — індивідуальний, обов’язково узгоджується з лікарем.

Допомагають уникнути тромбозу професійний лікувальний масаж та функціональна гімнастика під наглядом фахівця. В домашніх умовах рідним рекомендовано пройти курс догляду за хворим, щоб неправильним впливом на м’язи та тканини не спровокувати рух тромбу. Масажні рухи мають йти від кінцівки у бік серця, не торкаючись області з вираженим запаленням.

Next Post

42,4% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 (відео)

Брифінг заступника Міністра охорони здоров‘я Марії Карчевич: ” 42,4% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. – COVID-сертифікатом про одужання користуються понад 300 тисяч людей. – Військовослужбовці, яким донедавна видавали лише паперові документи про вакцинацію, відтепер також можуть завантажувати і цифрові. Загалом понад 90% військових щеплені двома дозами […]