Профілактика сезонних захворювань

Ми вже звикли сприймати простуду, як постійну супутницю холодної пори року. Але виявляється її можна уникнути – головне добре підготуватись! Звичайно, більшість простудних захворювань проходить без ускладнень, за умови правильного і своєчасного лікування. Однак варто погодитися, що профілактика захворювання завжди краще його лікування. Існують прості способи, як убезпечити себе від гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), ГРЗ та інших простудних хворіб.
Грип та гострі респіраторні інфекції (ГРВІ) залишаються найбільш поширеними хворобами, що реєструються в Україні та мають сезонний характер. Щороку на них хворіють 11-13 млн. чоловік (95,5 – 96% від усіх зареєстрованих інфекцій ). Ці два діагнози по своїй суті дещо відрізняються між собою; проте розпізнавання їх на рівні сімейного лікаря чи педіатра викликає утруднення, особливо коли мова йде про поодинокі випадки, що якоюсь мірою пов’язане із проявами захворювання, спільними для багатьох респіраторних інфекцій. Особливо схильні до цих захворювань діти, які відвідують дитячі дошкільні установи, школи.
Природно, що всі зацікавлені в тому, щоб захистити себе та своїх дітей та близьких від вірусних інфекцій і намагаються знайти для цього ефективні заходи профілактики.
Джерело вірусу – людина і лише хвора людина. Отже, уникайте скупчення людей, надайте перевагу пішим прогулянкам в замін автобусу.
Маска – корисна, але це панацея. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вона зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом.
Часте миття рук – обов’язкове, адже руки – джерело вірусу не менш значуще ніж рот та ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий торкається руками інших предметів, що є навколо і здрастуй ГРВІ!!! Мийте часто руки, носіть з собою вологі дезінфікуючи серветки. Паперові гроші – також джерело поширення вірусів.
Оптимальна температура в приміщенні близько +20 – +21 ОС вологість 50-70%. Обов’язкове часте і інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень, адже вірусні частини годинами зберігають свою активність в сухому, теплому та нерухомому повітрі, але майже руйнуються в повітрі прохолодному, вологому та рухомому. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Потрібне часте вологе прибирання, використовування зволожувачів повітря. Потрібно проводити більше часу на свіжому повітрі, адже «підчепити» вірус під час прогулянок практично неможливо.
В якості профілактики простудних захворювань також можна використовувати загартовування. Правда, починати загартовування потрібно набагато раніше і стартувати в період абсолютного здоров’я. Ефект загартовування створюється завдяки різниці температур. Влітку температура повітря вище температури води. Тільки не починайте різко процедуру загартовування. Якщо ви вирішили почати загартовуватися вдома, робіть це поступово. Наприклад, почніть з обливання водою температурою +36 (температура тіла) і через кожні три-чотири дні знижуйте температуру води на 1-2 градуси. Бажано зупинитися на порозі 12-13 градусів і далі обливатися саме такою водичкою.
Правильне харчування – кращий спосіб забезпечити організм вітамінами. А з народних методів з метою профілактики простудних захворювань використовуйте натуральні компоти з сухофруктів, варення (всім відома користь малинового варення), відвари з цілющих трав. Пам’ятайте про вітамін С, він украй важливий в якості профілактики застуди.
Зволоження слизових оболонок, також має важливе значення. Адже слиз у верхніх дихальних шляхах забезпечує функціонування так званого «місцевого» імунітету – захисту слизових оболонок. Якщо слизові пересихають – робота місцевого імунітету порушується і віруси відповідно з легкістю долають захисні бар’єри.
Щеплення ефективне, якщо проведене вчасно і власне тією вакциною, яка захищає від актуальних цьогоріч штамів вірусу грипу.
Лікування ГРВІ і грипу зокрема це не ковтання пігулок а створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався!
Якщо дотримуватися цих досить простих правил, можна залишитися здоровим і бути бадьорим протягом року!
Будьте здорові!!!

Золочівська ЦРЛ

Залишити відповідь

Next Post

Верховна рада підтримала медичну реформу

Верховна рада України 19 жовтня 2017 року підтримала медичну реформу. “За” проект закону “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” проголосували 240 депутатів. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО МЕДИЧНУ РЕФОРМУ (інфографіка) дивіться ТУТ. Поділіться цим у соцмережах:
Золочів.нет