Проблеми наповнення міської казни

Кожен з нас, золочів’ян, розуміє, що стан міської господарки бажає кращого. Потреби в ремонті доріг, дахів, житлових будинків, комунікацій, в першу чергу основних магістральних водопроводів, вуличного освітлення є невідкладними. Для прикладу, мережа водогону м.Золочева становить 72 км і потребує  поступової заміни. Протягом року в середньому МКП “Золочівводоканал” може поміняти до 2-ох км труб водогону. За скільки років такими темпами  ми зможемо виправити ситуацію? Відповідь напрошується сама собою – близько 40 літ.

70% житлового фонду потребує капітального ремонту. Серед найбільш аварійних – житлові будинки на вулицях М.Шашкевича, 1, О.Пушкіна, 5, М.Шашкевича, 52, І.Мазепи, 1 та інші.

А скільки нарікань золочів’ян на вуличне освітлення! На багатьох вулицях міста лінії вуличного освітлення відсутні. На окремих вулицях існуючі мережі вуличного освітлення були демонтовані: С.Крушельницької, Шевченка-бічна, Ак.Павлова, Партизанській, в міському парку відпочинку на вул.Шашкевича.

Приходиться констатувати, що на сьогодні міська господарка вичерпала свій технічний і моральний ресурс і потребує значних капітальних вкладень. Де взяти гроші на вказані капітальні видатки? Відповідь напрошується одна – в міському бюджеті. В часи, коли працювали потужні промислові підприємства Золочівщини – радіозавод, консервний завод, м’ясокомбінат, валяльна фабрика та інші – все було зрозуміло і просто, вони перераховували кошти до бюджету  міста централізовано, про кількість податківців в цей час говорити не приходилось. Де брати гроші сьогодні, коли майже всі вищевказані підприємства реформовані, реорганізовані чи просто знищені? І все-таки треба шукати вихід з даної ситуації.

Основними джерелами доходу до міського бюджету є: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, кошти від продажу землі, податок на прибуток підприємств, збір за місця для паркування транспортних засобів та інші.

Але, на жаль, дохідна частина міського бюджету по окремих видах податків не виконується. Недопоступає в міський бюджет податок з доходів фізичних осіб. Причин тут декілька: зменшення чисельності працюючих в окремих суб’єктах підприємництва (юридичні і фізичні особи) внаслідок скорочення обсягів виробництва, недопоступлення коштів внаслідок несплати податку з доходів фізичних осіб по суб’єктах підприємництва – юридичних особах, які зареєстровані на території м.Золочева, як платники окремих податків і мають відокремлені структурні підрозділи (торгові точки, цехи, автозаправні станції), нарахування заробітної плати найманим працівникам суб’єктів підприємництва (юридичні і фізичні особи) менше мінімального рівня, встановленого законодавством, використання праці найманих робітників без належного оформлення трудових відносин.

Недопоступає в міський бюджет орендна плата за землю з фізичних та юридичних осіб. Для прикладу такі підприємства, як ВАТ “Львівобленерго”, ВАТ “Золочівський радіозавод”, Міське споживче товариство, ТзОВ “Даявелл” сплачують до міського бюджету лише земельних податок, який становить 1% від вартості землі, хоча мінімально повинні платити 3%.

Мною створено комісію з метою збільшення надходжень до міського бюджету по платі за землю, орендній платі за землю та повного залучення до оподаткування фактичних землекористувачів та орендарів, юридичних та фізичних осіб.

Мною розпочато зустрічі із керівниками підприємств-боржників. Як позитив, хочу відмітити, що 17.06.2011 року в мене відбулась конструктивна зустріч із керівником швейної фабрики Ярославом Рущишиним. В ході розмови ми дійшли, що на сьогодні швейна фабрика платить до міського бюджету 1% податку за землю, що становить 12 тис. грн. в рік, а повинна би сплачувати щонайменше 3%, що становитиме 36 тис. грн. Отже, щорічно до міського бюджету тільки від однієї швейної фабрики недопоступає

24 тис. грн. податку з землі. А ситуація з найманою робочою силою? Всі працівники переведені на податковий облік до Львова і там сплачують податок на доходи з фізичних осіб, хоча всі проживають в м.Золочеві та районі, користуються нашою інфраструктурою, їхні діти навчаються в золочівських школах, відвідують садочки, машини їздять нашими комунальними дорогами. Ярослав Рущишин погодився з моїми пропозиціями і пообіцяв найближчим часом ситуацію виправити. Ось так би і всі інші керівники. Але кого питати за землю, на якій був розміщений сирзавод, на нині знищене підприємство. Його нинішній власник – ВАТ “Ковель-молоко” ні копійки не платить до міського бюджету. Кого питати за борги компанії “Габбаро Холдінгз Лімітед”, яка зареєстрована на Кіпрі, а володіє власністю картонажної фабрики в м.Золочеві на вул.Об’їзній і її борг по орендній платі до міського бюджету становить 168 тис. грн. А ще землю цим кіпріотам у 2007 році передали на 10 років в оренду. До даного часу ніхто не встановив їх місце знаходження.

Подібних прикладів чимало. Недопоступає в міський бюджет плата за припаркування транспортних засобів, яку справляють працівники Золочівського МВ ЖКП. Причина – відмова частини приватних перевізників  – таксистів платити 4 грн. за добу припаркування. Для прикладу, в м. Львові 4 грн. вартує припаркування за 1 годину, а в нас – добу. Уникаючи такої мізерної плати до бюджету, частина таксистів припарковує автомобілі то біля магазину “Делікат” та навпроти маркету “Рукавичка”, чим створюють незручності для пішоходів та затрудняють рух автотранспорту. І це за 4 грн. на добу. А скільки коштує проїзд в таксі з центру до залізничного вокзалу? Чи не 20 грн. Окрім того, що окремі з порушників працюють без належно оформлених документів. Є над чим призадуматись не тільки міському голові.

Якщо така тенденція несплати коштів до міського бюджету, яка складалась роками, буде продовжуватись надалі, то чи зможемо вирішити вищеокреслені проблеми золочів’ян? Очевидно наступне – цю злочинно-бездіяльну систему відношення до наповнення міського бюджету треба негайно міняти – над чим ми і працюємо!

За матеріалами: Золочівської міської ради.

Залишити відповідь

Next Post

Соціальна реклама присвячена вшануванню пам'яті жертв нацистського та комуністичного режимів

Сьогодні, 22 червня, У Львові відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні. Відтак, від сьогодні в місті з’явилась соціальна реклама на білбордах, де розміщено дві фотографії: жертв комуністичного та нацистського режиму. Зокрема, на соціальній рекламі проілюстровано страту людей 30 червня 1941 року в Тюрмі […]