Проблема води – проблема здоров’я

Єдиний узгоджений кандидат в депутати від Обєднаної опозиції Ліда КОТЕЛЯК буде ініціювати спорудження нових водопроводів та каналізаційних систем в Перемишлянському районі. Про це кандидат заявила на зустрічі з мешканцями округу.

Як відомо, населення району питну воду споживає в основному з колодязів. Лише у Перемишлянах та Бірці водопостачання є централізованим та обслуговується комунальними підприємствами, а в деяких селах навіть створено безгосподарські водопроводи, що експлуатуються з порушенням санітарії. Усі ці інженерні мережі збудовані ще в радянські часи, тому питна вода, що подається ними до людей не відповідає нормам.

Через відсутність грошей у районному бюджеті вирішити питання з обслуговуванням мереж водопостачання і каналізації досі не вдавалося. Тому потрібно було подавати клопотання, щоби ці гроші виділили з бюджету області.

«При потребі, в обласному бюджеті кошти завжди знаходяться. Тут у нас реальна проблема – неякісна вода. Тому заміна інженерних мереж – першочергове завдання, вирішенням якого досі займались лише на папері», – пояснила Ліда КОТЕЛЯК.

Структура системи санітарного очищення цих населених пунктів недосконала та не забезпечує достатнього контролю за екологічним станом прилеглих територій. А це становить значну небезпеку, оскільки стічні води можуть потрапляти в джерела питної води.

«Досі не проводилось лабораторного контролю за якістю цієї води, що небезпечно з санітарно-епідеміологічного погляду і може призвести до спалахів захворювань. Мені видається дивним той факт, що досі ніхто не вивчав питання про фізичне зношення таких мереж, а також можливість їх використання. Адже тут йдеться про здоров’я мешканців краю», – дивується кандидат в депутати.

За словами депутата Перемишлянської районної ради Івана Гричаківського, питання поліпшення питної води тамтешня адміністрація ніколи не піднімає. Більше того, влада часто не реагує навіть на простіші прохання, з якими до них звертаються депутати. «Яка влада, такі й відповіді», – зазначає він. Депутат погоджується, що інженерні мережі не відповідають санітарії і додає, що в деяких селах мешканці, переймаючись власним здоров’ям,  уже почали самі себе рятувати, прокладаючи воду та систему водовідведення за власні гроші.

Ліда КОТЕЛЯК зазначила, що програму з поліпшення питної води в районна влада розробляла, хоча ця програма не є досконалою. «Я розумію, що в бюджет району скромний і місцева влада не може собі дозволити виділити на воду і водовідведення гроші. Але ж можна було це питання піднімати, звертатись до влади області, пропонувати програми, розробляти. В обласному бюджеті гроші є, питання тільки в тому, чому депутати та чиновники, які відповідають за Перемишлянський район, досі не вибили хоча б частину грошей, щоб почали працювати над цієї проблемо», – зазначає КОТЕЛЯК. І додає, що, навіть ставши депутатом, триматиме питання води та водовідведення в районі на постійному контролі. На думку кандидата, проблема води – це проблема здоров’я нації.

Ольга Антонова

Залишити відповідь