Про зміну у податковому законодавстві на проведеному семінарі

novunuНещодавно , працівниками Золочівської МДПІ проведено черговий семінар з платниками податків, який присвячений роз’ясненню норм податкового законодавства та запровадженню нових сервісів податкової служби.
Відкриваючи семінар, перший заступник начальника інспекції Первухіна О.П. зазначила , що податкова служба постійно створює якісні та комфортні умови для платників податків . А, це , насамперед, створення сприятливого бізнес – клімату, подання звітності в електронній формі , запровадження нових сервісів. Так, з метою стимулювання інвестиційного клімату в Україні розроблено новий сервіс щодо моделей господарських операцій з іноземними інвестиціями. На звернення підприємств податкова служба повідомлятиме про податкові ризики, якщо такі будуть виявлені під час аналізу господарської діяльності . При цьому податкова пропонуватиме підприємствам самостійно усувати недоліки до офіційного оформлення господарської операції. Також , актуальним на сьогодні є подання Декларації про майновий стан і доходи через Інтернет. При і отримання посиленого сертифіката відкритого ключа кожний громадянин зможе відправити в електронному вигляді таку декларацію не виходячи з дому .
Фахівці інспекції ознайомили присутніх про: особливості заповнення податкової звітності з податку на прибуток, плати за землю, використання РРО з елетронною контрольною стрічкою, умови подання звітності засобами телекомунікаційного зв»язку, декларування доходів за 2012 рік та інше.
Семінар відбувся в форматі діалогу, в ході якого платники податків отримали відповіді на запитання:
Як сплачують податок на прибуток підприємства в яких дохід за останній рік не перевищує 10,0 млн. грн.?
– Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік, і не сплачують авансових внесків.

Який платник податку на прибуток вважається новоствореним та не повинен сплачувати авансових внесків?
– Не сплачують авансових внесків новостворені платники, які пройшли державну реєстрацію та взяті на облік як платники податку на прибуток в органах державної податкової служби протягом року, у якому передбачена сплата авансових внесків.

Чи застосовуються штрафні санкції за використання РРО без електронної контрольної стрічки?
– Запровадження електронної контрольної стрічки РРО є обов»язковим з 01.01.2013р. і передбачено вимогами статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” зі змінами та доповненнями. ДПС України прийнято рішення до 01.07.2013 року не застосовувати штрафні санкції за неподання електронної контрольної стрічки.

В якому випадку громадянину потрібно подати річну декларацію, якщо він протягом звітного року отримував доходи від декількох податкових агентів?
– Згідно з пп.”є” п.176.1 ст.176 розділу IV Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені цим Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128760.0 грн.).

Якими електронними сервісами може скористатися платник податків?

– Податковою службою запроваджено низку електронних сервісів, а саме: «Податковий асистент», «Пульс податкової», „Єдина база податкових знань”, „Акредитований центр сертифікації ключів”, „Дізнайся більше про свого бізнес партнера”, „Електронна звітність”, „Адреси масової реєстрації платників податків”, „Анульовані свідоцтва платників ПДВ”, „Перевірка свідоцтва платника єдиного податку”, „Реєст платників ПДВ” та інші, які розміщені на офіційному веб-порталі ДПС України (sts.gov.ua).

Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю

Залишити відповідь

Next Post

Національне Свято Шоколаду у Львові подарує АВТОМОБІЛЬ!

VI Національне Свято Шоколаду, яке відбудеться у Львівському палаці  мистецтв 14-17 лютого, подарує автомобіль, не шоколадний, а справжній! Відтак, кожен власник вхідного квитка «ШокоКартки» бере участь у розіграші головного призу Свята – автомобіля! «Свято з кожним роком набуває нових складових. Цьогоріч, кожен гість Свята отримає «ШокоКартку». Ця унікальна картка є вхідним […]