Про застосування РРО – на «гарячій лінії»

В Золочівській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій у 2015 році відповідав начальник відділу податкового аудиту Ігор Іванович Рак.

З якого періоду платники єдиного податку 2 та 3 груп повинні використовувати РРО при здійсненні діяльності з роздрібної торгівлі товарами?

Відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України та п.6 ст.9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» платники єдиного податку 3 групи зобов’язані застосовувати РРО з 1 липня 2015 року, 2 групи – з 1 січня 2016 року.

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій «спрощенці» 2 і 3 груп (фізичні особи-підприємці) при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.

Чи мають право платники єдиного податку 2 чи 3 груп з 1 липня 2015 року застосовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки при здійсненні роздрібної торгівлі пивом?

Платники єдиного податку третьої групи з 01 липня 2015 року та платники єдиного податку другої групи з 01 січня 2016 року повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (п.296.10 ст.296 ПКУ).

Крім того, з 01.07.2015 підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Отже, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані з 01 липня застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Який порядок застосування РРО платниками єдиного податку, які проводять розрахунки через рахунки в банківських установах?

Згідно з п.2 ст.9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» РРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.

Підприємство – платник єдиного податку 4 групи реалізує продукцію власного виробництва та одночасно надає послуги. Чи повинно таке підприємство проводити ці операції через РРО?

Згідно з п.1 ст.9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовують при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

Таким чином, підприємство – платник єдиного податку 4 групи може реалізовувати продукцію власного виробництва без застосування РРО, а при наданні послуг зобов’язане застосовувати РРО.

Чи застосовуються штрафні санкції до підприємств, які надають послуги за готівку без використання РРО?

Відповідно до п.9 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР тимчасово до 1 липня 2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

ГДІ з питань комунікацій

Залишити відповідь

Next Post

Інтерв'ю із начальником Золочівської статистики (відео)

Інформаційний портал “Золочів.нет” поспілкувався із начальником Золочівської статистики Пастушком Петром Володимировичем. Розмова була про діяльність статистики, статистичну звітність та реформи. Детальніше дивіться у відео. Поділіться цим у соцмережах: