Про заходи щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення району у весняно-літній період 2015 року

medusunaНа виконання вимог  протоколу Львівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій № 11 від 15 травня 2015 року, рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій № 7 від 19 травня 2015 року та з метою вжиття профілактичних заходів щодо недопущення спалахів кишкових інфекцій керівникам підприємств харчопереробної промисловості, громадського харчування та продовольчої торгівлі:
1. До 1 липня 2015 року отримати експлуатаційні дозволи на функціонування підприємств з виробництва та обігу харчових продуктів.
2. Забезпечити дотримання технологічних процесів виробництва харчових продуктів, особливо високого ступеня ризику, і дотримання обсягів періодичного лабораторного контролю безпеки та якості випущеної продукції відповідно до вимог нормативно-технічної документації на неї. Проведення періодичного лабораторного контролю здійснювати лабораторіями підприємств,
а також відповідними акредитованими лабораторіями на договірній основі.
3. До 1 липня 2015 року забезпечити погодження з територіальними органами Головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області технологічних карт на фірмові страви, що готуються та реалізуються у закладах ресторанного господарства.
4. Забезпечити дотримання відповідних умов зберігання, транспортування та реалізації харчових продуктів, продовольчої сировини. Отримати в територіальних держсанепідзакладах до 1 липня 2015 року санітарні паспорти на автотранспорт для перевезення харчових продуктів.
5. Створити на підприємствах необхідний запас миючих і дезінфікуючих засобів, які дозволені до використання Міністерством охорони здоров’я України.
6. Забезпечити підприємства питною водою гарантованої якості, та провести профілактичне очищення і дезінфекцію вододжерел, резервуарів чистої води та водонапірних ємностей.
7. Дотримуватись погоджених територіальними державними санепідзакладами асортиментних переліків харчових продуктів, які виготовляються та реалізуються.
8. Здійснювати господарську діяльність в пересувних і стаціонарних малих архітектурних формах, у т.ч. у місцях масового відпочинку населення, відповідно до дозволів райдержадміністрацій, виконкомів місцевих рад, отриманих в установленому порядку при погодженні з територіальними держсанепідзакладами асортиментного переліку продуктів, які реалізуються, дотримання відповідних умов зберігання та продажу харчових продуктів.
9. Забезпечити проходження періодичних медичних оглядів працівників харчових об’єктів відповідно до складених списків згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року №559 “Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок”, погоджених в обов’язковому порядку територіальними держсанепідзакладами.
10. Забезпечити проведення гігієнічного навчання для професійних груп працівників харчових об’єктів, а також здачу іспитів за програмою гігієнічної підготовки.
11. Забезпечити реалізацію з дотриманням відповідних санітарно-гігієнічних вимог на підприємствах продовольчої торгівлі в літній період прохолоджуючих напоїв на розлив та морозива.
12. При проведенні масових урочистих подій за участі понад 50 осіб, погоджувати місце проведення та асортимент страв з територіальною санепідемстанцією.
13. Заборонити реалізацію в торговельній мережі в теплу пору року (з травня до вересня) кондитерських виробів із заварним кремом, а також виготовлення та реалізацію кулінарними цехами супермаркетів салатів, заправлених сметаною та майонезом.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій
Золочівської районної державної адміністрації.

Золочівське міжрайонне управління Головного
управління Держсанепідемслужби у Львівській обл.


Залишити відповідь

Next Post

Благодійна акція «Збери макулатуру – врятуй життя»

Відповідно до листа Державної екологічної інспекції у Львівській області від 18.06.2015, на виконання доручення Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка від 25.05.2015, районна державна адміністрація звертається до мешканців району з проханням підтримати ініціативу Благодійної організації «Доброславіє» щодо проведення акції «Збери макулатуру – врятуй життя». Виручені кошти від збору макулатури […]