Про визнання бійців – добровольців АТО

Управління соціального захисту населення повідомляє, що Львівською обласною радою 13 вересня 2016 року прийнято рішення №203 “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України”. Цим рішенням затверджено склад обласної комісії з визнання бійців-добровольців АТО.
Комісія розглядатиме документи осіб, заслуховуватиме свідків, представників військових формувань, добровольчих батальйонів та громадських організацій, враховуючи фото- та відеопідтвердження, та прийматиме рішення щодо визнання або відмови у визнанні бійців-добровольців АТО, а також щодо виплати одноразової допомоги в розмірі 3 тисячі гривень.
Цим же рішенням затверджено Порядок визнання бійців-добровольців АТО, який визначає процедуру визнання осіб, з числа мешканців Львівської області.
Зокрема бійцем-добровольцем АТО може бути визнано:
– особу, яка перебувала або перебуває у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України й інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів та брали безпосередню участь у бойових діях.
Для визнання бійцем-добровольцем АТО особа має надати такі документи:
– довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції;
– письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, що підтверджують участь в антитерористичній операції особи-заявника;
– інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото-, відеофіксація) (за наявності);
– висновок/характеристику громадської організації (за наявності);
– заяву;
– копію паспорта;
– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Подані особою документи розглядаються на найближчому засіданні комісії, але не пізніше, ніж у місячний строк після подачі документів. Їх відсутність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем АТО. Рішення, ухвалене за підсумками засідання комісії оформляють у формі протоколу, який підписують голова та секретар комісії.
Управління соціального захисту населення
Золочівської РДА