Про справляння земельного податку

Золочівська ОДПІ з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства у частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляє наступне.
З 01 січня 2015 року плата за землю – місцевий податок, який є однією із складових податку на майно.
Місцеві податки і збори встановлюються рішеннями, які в межах повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі – Кодекс).
Розділом ХІІІ Кодексу передбачено граничний розмір ставок земельного податку, у розрізі категорій земельних ділянок ставки визначаються рішенням місцевої ради. При цьому, за відсутності рішення місцевої ради про встановлення місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (пп.12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Кодексу).
Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Рішення місцевої ради оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг (пп. 12.3.4 п.12.3 ст.12 та п. 271.2 ст. 271 Кодексу).
Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів (пп.12.3.3 п. 12.3 ст. 12 Кодексу).
Граничним терміном надання копії рішення щодо ставок земельного податку та надання пільг відповідно до Кодексу є 25 грудня року, що передує звітному.
Звертаємо увагу, що Кодексом не дозволяється сільським, селищним міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків і зборів (пп.12.3.7 п.12.3 ст. 12). Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати земельного податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.
Підпунктом 287.1 ст. 287 Кодексу визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі у порядку, встановленому Законом України від 07.07.2011 №3613-УІ «Про Державний земельний кадастр».
Дані Державного земельного кадастру згідно з п. 286.1 ст.286 Кодексу є підставою для нарахування земельного податку.
Розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства, вирішення земельних спорів тощо належить виключно до повноважень сільських, селищних та міських рад.
Суб’єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.

ГДІ з питань комунікацій

Залишити відповідь

Next Post

Золочів відвідала відомий волонтер Юлія Толмачова (відео)

23 грудня у Золочеві побувала відомий волонтер Юлія Толмачова із Житомира та волонтер із Бердичева Сергій Адамяк. Юлія Толмачова тісно співпрацює із золочівськими волонтерами і допомагає довозити допомогу нашим бійцям на передову. В рамках візиту волонтери разом із Мирославою Бабінською відвідали реабілітаційно-катехитичний центр при храмі Миколая Чарнецького у місті Золочеві, […]