Про програму Ореста Кавецького “Відродження села”

Села Львівщини мають потужний земельний та трудовий потенціал, проте не використовують його. Натомість люди їдуть на заробітки та працюють там роками, не бачачи своїх рідних та близьких. Щоб змінити ситуацію у 2019 році Орестом Кавецьким була започаткована програма “Відродження села”. Мета програми – надати можливість людям у сільській місцевості працювати та заробляти кошти на власній землі, не виїжджаючи закордон у пошуку кращої долі. Ціль програми – до 2026 року задіяти 1000 га землі під ягідництво, створивши при цьому близько 10 000 робочих місць. “Відродження села” вже успішно працює у Підкамінській (с. Микити, с. Жарків), Буській (с. Новий Милятин, с. Кізлів, с. Ріпнів), Лопатинській (с. Березівка, с. Кустин) та Радехівській (с. Стоянів) громадах.

У цій статті будуть наведені відповіді на всі запитання, що цікавлять потенційних учасників програми “Відродження села” Ореста Кавецького.

Хто може стати учасником програми “Відродження села”?

До участі в програмі запрошуються власники та орендарі земельних ділянок, площею не меншою 0,2 га (20 сотих) , які хочуть розпочати власну справу та проживають в територіальних громадах колишніх Бродівського, Буського, Золочівського, Кам’янка-Бузького та Радехівського районів.

Як стати учасником програми “Відродження села”?

Крок 1. Проведення аналізу ґрунту Вашої земельної ділянки.

Для того, щоб визначити поживну здатність Вашого поля, необхідно провести агрохімічний аналіз ґрунту. Для цього перетелефонуйте до керівника програми “Відродження села” Ореста Кабаша за номером телефону (097)7205903 або (068)6968739. Тільки на основі комплексного аналізу ґрунту можна отримати правильні рекомендації щодо внесення добрив для досягнення запланованої врожайності. Аналіз проводиться безкоштовно.

Крок 2. Підписання партнерської угоди з кооперативом.

Для набуття всіх привілеїв програми та почату спільної роботи необхідно підписати угоду про співпрацю з сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом “Відродження села”, проєкт якої підготовлений адміністрацією програми.

Крок 3. Агротехнічні роботи на земельній ділянці.

На вибір власника земельної ділянки будуть запропоновані саджанці малини або полуниці. Ці агрокультури дають добрий урожай, а ягоди користуються попитом на ринку та мають хорошу вартість. Саджанці надаватимуться абсолютно безкоштовно. Посадку та догляд за саджанцями здійснює безпосередньо власник ділянки. Консультаційний та агрономічний супровід процесу посадки, а також подальшого вирощування проводиться агрономом програми “Відродження села”.

Звертаємо увагу, що власник землі повинен забезпечити регулярний полив посадженого матеріалу, тому в його інтересах встановити поливну систему у себе на полі, а також використовувати добрива, які порадить агроном програми.

Додамо, що завдяки ініційованій депутатом Золочівської районної ради Орестом Кавецьким Програмі підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих ягідникових кооперативів Золочівського району на 2021-2023 роки жителі територіальних громад району мають можливість компенсувати власні витрати на скважину, поливну систему та добрива за рахунок бюджетних коштів. Учасники програми з інших районів поки такої можливості не мають, проте сподіваємось, що найближчим часом депутати місцевих рад візьмуть приклад із Золочівської райради та приймуть подібні програми для жителів своїх громад.

Паралельно з вирощуванням малини чи полуниці, фахівці Програми “Відродження села” безкоштовно проводитимуть процедуру по акредитації Вашої земельної ділянки під “Органік стандарт”. Це здорожчить вартість ягід на 30%.

Також зазначимо, що за розрахунками фахівців, для обробки 1 га землі, учасник програми може забезпечити робочими місцями до 10 людей.

Крок 4. Продаж готової вирощеної продукції.

Програма бере на себе зобов’язання викупити Вашу продукцію за ціною органічної, що є вищою за ринкову, тому Вам не потрібно шукати шляхи збуту. Це ще одна перевага “Відродження села”. У планах – створення на території кожного населеного пункту, де працюватиме програма, заготівельного пункту, який буде забезпечений усіх необхідним інвентарем та працівником.

Скільки ж можна заробити коштів, ставши учасником програми “Відродження програми”?

За підрахунками фахівців програми, вирощуючи полуницю на ділянці площею 0,5 га можна заробити в середньому 210 000 гривень на рік, це за мінусом витрат на агротехнічні роботи та супровід агронома, які понесе учасник програми. Повторюємось, видатки на скважину, поливну систему та добрива будуть покриті за рахунок коштів районного бюджету. Це якщо Ви проживаєте на території громади, яка входить до Золочівського району. Для учасників з колишніх Кам’янка-Бузького та Радехівського районів поки така можливість відсутня, проте очікуємо, що це явище недовготривале, тому старатимемось переконати депутатські корпуси громад прийняти компенсаційну програму для розвитку кооперативів.

Сподіваємось, що інформація була корисна та допоможе Вам розпочати власний бізнес-проєкт в рамках програми Ореста Кавецького “Відродження села”.

Консультації по питаннях програми надаються за номерами телефонів (097)7205903 або (068)6968739, Орест Кабаш (керівник програми ),а також доєднуйтеся до сторінки у Фейсбуці Відродження села !!!

Next Post

Доля громадських пасовищ в селах – в руках органів місцевого самоврядування

Доля громадських пасовищ знаходиться в руках органів місцевого самоврядування. Саме територіальні громади мають сьогодні поквапитись і зробити все можливе, щоб мешканцям села було де випасати худобу. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі ЛОДА з посиланням на директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман. «Громадські пасовища – дуже гаряча тема. […]