Про призов громадян на строкову військову службу

Військовий комісар Золочівського районного військового комісаріату підполковник П. О. ВІНГОЛЬЦ підписав наказ про “Про призов громадян на строкову військову службу”. Про це “Золочів.нет” повідомили у  Золочівському районному військовому комісаріаті.

“1. На підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову
службу” та Указу Президента України від 24 лютого 2017 №44/2017 з жовтня по листопад 2017 року проводиться призов громадян на строкову військову службу.

2. Явці на призовну дільницю Золочівського районного військового
комісаріату для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 1999 року народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1998-1990 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

3. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу,
зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м.Золочів, вул.Січових Стрільців 22, у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до районного військового комісаріату 10 жовтня 2017 року та мати при собі документи, які посвідчують особу.

4. Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову
військову службу і тимчасово перебувають на території Золочівського району, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

5. На підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову
службу” керівники підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.

6. Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до
військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з законодавством.” – йдеться у наказі.

Призов до армії 2017: строкова військова служба.
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців (ст. 65 Конституції України та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Двічі на рік в Україні проводиться призов на строкову військову службу, в рамках якого в армію призивають придатних за станом здоров’я юнаків віком від 18-27 років.
Хто підлягає призову до армії в 2017 році?
Призовний вік в Україні в 2017 році встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, юнаки цієї вікової категорії, які визнані придатними до військової служби та не мають підстав для відстрочки або звільнення від призову, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.
Згідно Указу Президента від 24 лютого 2017 №44/2017 в 2017року, відправляють у військові частини лише юнаки, яким виповнилось 20 років. Молоді люди віком від 18-20 років вправі проходити службу в армії на добровільній основі (за контрактом).
Який термін служби в українській армії?
Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить для призовників, які мають ступінь вищої освіти – 12 місяців, а для усіх інших 18 місяців.

Які терміни проведення призову на строкову службу в 2017 році?
Згідно Указу Президента України від 24 лютого 2017 №44/2017 з жовтня по листопад 2017 року проводиться призов громадян на строкову військову службу (з 1 жовтня по 30 листопада — осінній призов до ЗСУ), весняний призов тривав протягом квітня-травня. Однак, підготовчі заходи до призову, що проводитиметься в жовтні-листопаді вже проводяться.
Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.
Таким чином, явці на призовну дільницю Золочівського районного військового комісаріату для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 1999 року народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1998-1990 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.
Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу,
зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м.Золочів, вул.Січових Стрільців 22, у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до районного військового комісаріату 10 жовтня 2017 року та мати при собі документи, які посвідчують особу.
На підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” керівники підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.
Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.
Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?
Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. В ст.17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» вказано підстави за якими призовник має право на відстрочку від призову.
Найбільше призовники використовують право на відстрочку, які мають дитину віком до 3 років, або вагітну дружину, студенти денних відділень ПТНЗ лише до досягнення ними 21 року , ВНЗ і духовних семінарій призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.
Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:
– визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
– які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів
–  яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу
– засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання
– призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?
В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна.
Як адмін покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
– штраф від 85 до 119 гривень — перше порушення
– штраф 170-255 гривень — повторне порушення

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Залишити відповідь

Next Post

На Львівщині відкрили Музей лісу

Нещодавно у ДП «Рава-Руський лісгосп» урочисто відкрили Музей лісу. Про це інформують у Львівській ОДА. Широка галерея стендів розповідає про тваринний та рослинний світ рідного краю. Створено колекцію деревних порід та лісового насіння основних лісоутворюючих порід. Один із стендів розповідає про історію підприємства. Мета створення Музею лісу – виховання в […]