Про податковий компроміс йшлося на зустрічі з бізнесом

В Золочівській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбулась зустріч в.о. начальника інспекції Ігоря Рака з представниками бізнес-спільноти на тему: «Застосування податкового компромісу».

І.Рак зазначив, що з 17 січня 2015 року запрацював механізм застосування податкового компромісу відповідно до Закону України від 25.12.14 №63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який передбачає звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст.102 Податкового кодексу. З метою застосування податкового компромісу суб`єкти господарювання мають право подати уточнюючі розрахунки або заяви в термін з 17.01.2015 року по 16.04.2015 року включно та сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуються.

І.Рак зосередив увагу присутніх на випадки, в яких може бути застосована процедура податкового компромісу. До них належить:

– добровільне декларування платником податків занижених податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток;

– добровільне декларування занижених податкових зобов’язань, коли розпочата документальна перевірка або складено акт;

– отримане платником податків податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені, відповідно до норм Податкового кодексу України;

– триваюча процедура адміністративного чи судового оскарження по неузгодженим сумам податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ.

Крім цього, посадовець детально роз’яснив процедуру досягнення податкового компромісу, зазначивши порядок подання уточнюючих розрахунків, опис господарських операцій, щодо яких здійснюватимуться уточнення та ін.

Ігор Рак наголосив, що декларування недосплачених сум дозволить платникам офіційно уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності.

ГДІ з питань комунікацій