ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ З 1 СІЧНЯ 2021 РОКУ

З 1 січня 2021 року для непрацюючих пенсіонерів – осіб, які досягли віку 65 років, за наявності у чоловіків 35 років, у жінок 30 років страхового стажу, мінімальний розмір пенсії за віком становить 40% мінімальної заробітної плати, тобто 2400 грн. (6000*40%).
Перерахунок пенсії проведено з дня встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати, крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначеної на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Крім того, продовжується виплата щомісячної доплати до пенсії до 500 грн. для осіб віком від 80 років, та мінімальної пенсійної виплати 2600 грн. за наявності у них страхового стажу 20/25 років і більше.

Додатково повідомляємо про наступні перерахунки пенсій у 2021 році:

  • з 1 березня – індексація пенсій;
  • з 1 липня – встановлення щомісячної доплати до пенсії до 400 грн. для пенсіонерів віком 75-80 років та мінімальної пенсійної виплати 2500 грн. за наявності у них страхового стажу 20/25 років і більше;
  • з 1 липня – підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1769 до 1854 грн. та збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок та підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо);
  • з 1 грудня – підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1854 до 1934 грн. та збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок та підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо).

Відділ обслуговування громадян №15
(сервісний центр) Головного
управління Пенсійного фонду
України у Львівській області

Next Post

Вертеп села Кругів (відео)

Запрошуємо до перегляду вертепу села Кругів, які є одними із трьох переможців конкурсу “Вертепи Золочівщини 2021”. Поділіться цим у соцмережах:
Вертеп села Кругів