Про підготовку ПАТ «Львівобленерго» до переходу до стимулюючого регулювання

energyВ рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» у Національному плані дій на 2013 рік, затвердженому Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013, передбачено перехід природних монополій на стимулюючі методи регулювання шляхом встановлення величини граничного доходу.

Для реалізації запланованих заходів Верховна рада внесла відповідні зміни до Закону України «Про природні монополії», Фонд державного майна розробив методику оцінки активів, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, прийняла ряд регуляторних актів щодо формування доходу, розрахунку тарифів, ведення обліку активів ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії.

Перехід до стимулюючого регулювання забезпечить рівні умови формування доходів для всіх ліцензіатів шляхом встановлення єдиного підходу та однакових параметрів регулювання, що мають довготривалий термін дії.

Тривалість регуляторних періодів (перший становитиме 3 роки, кожен наступний – 5 років) дасть можливість покращити прогнозування рівнів тарифів на електричну енергію для споживачів.

Стимулююче регулювання передбачає:

1. Прозорий механізм формування доходу природних монополій на тривалий період. Для розрахунку тарифів будуть враховуватись тільки обґрунтовані витрати для здійснення ліцензованої діяльності. При цьому, введення показника ефективності стимулюватиме компанії зменшувати витрати. Крім того, з метою недопущення необґрунтованого росту витрат НКРЕ буде аналізувати витрати компаній і порівнювати їх ріст з індексами споживчих цін та цін виробників.

2. Введення показників якості постачання електроенергії споживачам. Запровадження показника якості має на меті встановити контроль за наданням якісних послуг та недопущення погіршення надійності електропостачання споживачів в майбутньому. Планується за перший регуляторний період зменшити на 30% індекс середньої тривалості перерв в електропостачанні споживачів Львівської області.

Зменшення тривалості перерв в електропостачанні споживачів забезпечуватиметься покращенням стану розподільних мереж завдяки створенню стимулів для залучення інвестицій.

3. Впровадження норми доходу на вкладений капітал. Впровадження норми доходу на вкладений капітал дозволить компаніям суттєво покращити фінансовий стан, забезпечити себе ресурсами, необхідними для обслуговування та відновлення електричних мереж, підвищити свою інвестиційну привабливість.

4. Організацію і забезпечення повнофункціональної роботи кол-центрів з цілодобовим обслуговуванням споживачів. Функціонування кол-центрів дозволить:

покращити доступ споживачів до інформації щодо послуг з електропостачання;
забезпечити фіксацію початку і тривалість перерв електропостачання;
визначити проблемні питання, які є актуальними з точки зору споживачів;
покращити оперативність усунення аварій.

Зважаючи на переваги стимулюючого регулювання та відповідність результатів діяльності Товариства вимогам до переходу:

100% розрахунок за куповану електричну енергію;
відсутність заборгованості за електроенергію перед ДП “Енергоринок” або наявність договорів про її реструктуризацію;
проведення оцінки активів,

керівництвом ПАТ «Львівобленерго» було прийнято рішення про підготовку та подання документів для переходу до стимулюючого регулювання.

У відповідності до наказу від 01.08.2013р. № 317 «Про підготовку матеріалів для переходу Товариства на стимулююче регулювання» структурні підрозділи за напрямами діяльності підготували матеріали до заяви щодо встановлення тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

У серпні 2013 р. аудиторська компанія ТОВ «Делойт і Туш» провела оцінку вартості активів, які мають входити до регуляторної бази активів Товариства.

У вересні від Фонду державного майна України отримано позитивну рецензію звіту про незалежну оцінку активів.

Згідно з наказом від 02.09.2013р. №368 «Про підготовку до переходу до стимулюючого регулювання» створено Комісію і робочі групи з розроблення і реалізації Плану роботи з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання. У вересні було проведено по 3 засідання Комісії робочих груп, результатом яких стали розробка і затвердження 26.09.2013р. Головою Правління «Плану роботи ПАТ «Львівобленерго» з підготовки до переходу до стимулюючого регулювання».

Окрім цього, розроблено «Порядок розподілу активів, витрат та доходів між видами діяльності ПАТ «Львівобленерго» з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами», який затверджено наказом від 23.09.2013р. №405.

ПАТ «Львівобленерго» 27.09.2013р. подало до НКРЕ заяву та необхідні документи для встановлення тарифів на передачу і постачання електричної енергії відповідно до «Процедури встановлення тарифів для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами у разі застосування стимулюючого регулювання» затвердженої постановою НКРЕ від 26.07.2013р. №1030.
http://www.loe.lviv.ua/


Залишити відповідь

Next Post

В Україні смертність з медичних причин є однією з найвищих у світі, – експерт

Високий рівень смертності в Україні безпосередньо пов’язаний зі сферою охорони здоров’я. Про це заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк в інтерв’ю «Українському тижню». «Смертність із медичних причин, тобто з таких, які цілком піддаються лікуванню, в Україні одна з найвищих у світі», – заявив Сердюк. Як […]