Про перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року в зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з травня 2017 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1312,00 грн. До цього ця величина становила 1247,00 грн.

Перераховано мінімальні розміри пенсій, призначені відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, у жінок – 20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011 р.), та мінімальний розмір пенсії при наявності у чоловіків 35, у жінок – 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011 р.) встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік, понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму.
Перераховано мінімальні пенсії у зв’язку з втратою годувальника особам, які отримують пенсії за “військовим” Законом, “Про підвищення престижності шахтарської праці, інвалідам війни та учасникам бойових дій.
Крім цього, з 1 травня 2017 року перераховано розмір надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму.

Перерахуванню не підлягають розміри надбавок та підвищень:

  • дітям війни (розмір підвищення як до 1 травня 2017 року, так і після цієї дати складає 66,43 грн.);
  • членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни (розмір підвищення до пенсії складає 398,58 грн.);
  • щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (113,88 грн.);
  • додаткова пенсія чорнобильцям 1-4 категорій.

Право на перерахунок, згідно із діючим законодавством, мають не всі пенсіонери. У деяких категорій пенсіонерів розмір пенсії залишиться на рівні 949 грн.; у деяких він буде більший за 949 грн., але менший за 1312 грн. Це одержувачі соціальних пенсій (без стажу та заробітку), а також ті, хто не має повного стажу роботи. У деяких пенсіонерів, розмір пенсії яких був більший за мінімальний, пенсії з 1 травня не збільшаться у зв’язку з тим, що у складі їхньої пенсійної виплати є фіксована індексація.
Звертаємо увагу, що право на перерахунок у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму мають лише непрацюючі пенсіонери.
Працюючі пенсіонери отримають право на перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму тільки після звільнення з роботи та за умови звернення до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою.
Нагадуємо працюючим або тим, які займаються підприємницькою діяльністю, пенсіонерам, про необхідність своєчасного (протягом 10 днів з дня працевлаштування) повідомлення органів Пенсійного фонду України про своє працевлаштування.

Золочівське об’єднане управління
Пенсійного фонду України
Львівської області