Про перерахунки пенсій членам сімей військовослужбовців із 1 січня 2015 року

Із 1 січня 2015 року набули чинності зміни, внесені до Закону України від 9 квітня 1992 року N 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Як результат даних змін – суттєво збільшились розміри пенсій в разі втрати годувальника. Членам сімей військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, що мають право на пенсію за цим Законом, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та участю у бойових діях у мирний час основний розмір пенсії обчислюється у розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітку) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів його грошового забезпечення (заробітної плати), що розподілятиметься між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.
Також зміни відбулися й в обчисленні мінімальних розмірів пенсій в разі втрати годувальника, призначених згідно з вищевказаним Законом. Так, чинним законодавством передбачено, що розміри таких пенсій не можуть бути нижче двох визначених законодавсвом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто не менше 1898,00 грн. (949,00 х 2).
Органами Пенсійного фонду України проведено перерахунки за новими нормами усіх раніше призначених пенсій.
Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі


Залишити відповідь

Next Post

За добу загинули четверо українських військових

За добу чотири українських військовослужбовців загинули, вісім отримали поранення. Про це на брифінгу повідомив речник АТО Андрій Лисенко. Інформує Українська правда. Він нагадав, що наразі діє режим тиші, завдяки якому втрати українських військових значно зменшилися, але, у разі потреби, вони відповідають на вогонь терористів належним чином. Як відомо, раніше про […]