Про можливість створення пласту на Золочівщині

Як нам повідомили у Золочівській РДА, 18 травня 2012 року,  заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький провів нараду з референтом Львівської округи “Пласту” Оленою Боднарчук щодо перспектив створення пластової організації у районі. У нараді взяли участь представники відділу освіти райдержадміністрації, директори та заступники директорів з виховної роботи Золочівських шкіл, педагоги.

Довідка:

«Пласт» — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.

Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.

Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними Пласт в CША, Пласт в Apгeнтині, Пласт у Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів складає 10000 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.

Читайте також:

100 років із Дня першої Пластової присяги

2012-й рік є роком 100-річчя «Пласту»

Залишити відповідь

Next Post

У навчальному центрі присягнули на вірність українському народові

Днями у Навчальному центрі  військовослужбовці строкової служби весняного призову урочисто присягнули на вірність українському народові. Начальник Навчального центру полковник Костянтин Плетко привітав військовослужбовців зі знаменною подією в їхньому житті та закликав із честю й гідністю нести високе звання військового правоохоронця. За церемонією спостерігали батьки солдатів, друзі та гості. Серед присутніх […]