ПРО МІСЯЧНИК БЛАГОУСТРОЮ

На виконання Указу Президента України від 6 серпня 1998 року № 855/98 “Про День довкілля”, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», “Про благоустрій населених пунктів” та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 05 березня 2018 року “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля” головою райдержадміністрації видано розпорядження від 07 березня 2018 року № 145 “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля на території Золочівського району” в якому передбачено проведення всіх основних природоохоронних заходів для покращення екологічного стану навколишнього природного середовища району.
У райдержадміністрації 21 березня 2018 року проведено нараду-семінар з головами місцевих рад, керівниками підприємств та організацій району де було приділено особливу увагу проведенню місячника благоустрою.
Всі першочергові завдання викладені в протокольному рішенні наради голови райдержадміністрації з головами місцевих рад району, крім того дано окремі доручення органам місцевого самоврядування та лісогосподарським підприємствам району від 21 березня 2018 року №8, №9 щодо належного впорядкування підпорядкованих їм територій.
З метою недопущення порушення природоохоронного законодавства з боку громадян в частині самовільного спалювання залишків сухої рослинності (створення надзвичайних ситуацій) під час проведення благоустрою райдержадміністрацією проведено засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС від 21 березня 2018 року протокол № 6, місцевим радам, сільськогосподарським підприємствам розповсюджено поліргафічно-інформаційний матеріал (пам’ятки) щодо створених наслідків при виникненні самовільних підпалів та адміністративну відповідальність.
Міським, селищним, сільським головам, керівникам підприємств та організацій рекомендовано залучити робочі групи у населених пунктах та підприємствах (депутатські, адміністративні комісії та громадськість), які проведуть протягом короткого погодного періоду комплекс заходів спрямованих на впорядкування території парків, скверів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, очищення прибережних захисних смуг річок і водоймищ від сміття, розчистки та впорядкування водних джерел. Правильно організувавши роботу на свій території по наведенню чистоти в районі можна побачити доволі втішний результат по проведеному благоустрою, який можна робити навіть при відсутності коштів. Потрібно лише бажання кожного з нас.
Місячник благоустрою – це лише додатковий час коли кожен свідомий золочів’янин має за обов’язок належно прибрати своє помешкання, засіяти травою клаптик газону, посадити дерево.
На території нашого району проростає велика кількість зелених насаджень(дерев), які були посаджені близько 40-80 років назад – це старі насадження різних порід, що в більшості випадків відносяться до аварійних, сухостійних, фаутних дерев. Кожне знесене аварійне дерево потребує природної заміни (насадження молодого деревця) адже усі дерева, кущі і квіти наповнюють наше повітря фітонцидами, які корисні для людини. Тому звертаюся до керівників місцевих рад з проханням організувати роботу щодо насадження молодих дерев відповідно до державних будівельних норм України ДБН 360-92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”, а це – віддаль стовбура дерева до зовнішньої стіни будинку, споруди-5м.; від краю проїжджої частини вулиці – 4м; від тротуару, садової доріжки – 1м. Правильно посаджені дерева з вчасно проформованою кроною, здоровим станом доповнюють естетичний вигляд міста та села і разом з тим є “зеленими легенями району”.
Звертаюся до усіх мешканців району: наведення порядку на Ваших подвір’ях не означає –винести сміття за ворота на вулицю, найближче урочище або спалити його із залишками сухої рослинності де їдкий дим дусить перехожих. Прибираймо самі свою вулицю та допоможіть сусіду, шануймо працю людей, які приклали зусилля для наведення належного порядку. Зустріньмо День довкілля в чистому, привітному місті та селі і нехай місячник довкілля стане добрим підтвердженням цьому.
Хочемо нагадати, що природоохоронне законодавство Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” забороняє спалювання залишків сухої рослинності і особливо відходів, самовільну порізку зелених насаджень та забруднення земель.
Про факти порушення природоохоронного законодавства, просимо повідомляти райдержадміністрацію.

З повагою управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації,
Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства.

Залишити відповідь

Next Post

Пульс Бродівщини: підсумки тижня. ТРК "Броди"

Пульс Бродівщини: підсумки тижня. Випуск 25.03.2018 (ТРК “Броди”). Поділіться цим у соцмережах: