Про групи особистісного росту

psyhologycalЯк це може відбуватися.
Один раз на тиждень півтора години протягом трьох місяців ти проводиш в групі людей , які теж поставили собі за мету домогтися змін у житті. Сидиш у колі , де тебе приймають таким, яким ти є, розуміють і довіряють. Почуваєш себе у безпеці через правило конфіденційності роботи групи.
А робота групи полягає в активному спілкуванні, де уважно і з повагою слухають кожного учасника. На сказане тобою інші члени групи дають зворотний зв’язок, тобто відверто і спонтанно озвучують свої переживання і відчуття про почуте. Таким чином ти маєш можливість бачити себе очима інших. Ти ніби у дзеркальній залі і в кожному дзеркалі бачиш себе під іншим кутом зору. Така варіативність допоможе тобі або змінити відношення до своєї проблеми , або наблизить тебе до її рішення. Слухаючи інших, ти збагачуєшся їх досвідом і можеш вчитися на чужих помилках. В такому спілкуванні глибше пізнаєш свої емоції, навчаєшся керувати ними. При народженні ти, як і кожна людина, наділений багатьма талантами та можливостями, питання в тому, чи розвиваєш їх, чи використовуєш свої можливості. Група – саме таке середовище, де можливо відкрити та активізувати свої внутрішні ресурси, в тебе з’явиться відчуття, що ти знаєш і можеш більше, ніж досі думав про себе. В безпечних умовах групи зможеш спробувати бажану модель поведінки, яку потім перенесеш у реальне життя. Важко описати словами атмосферу підтримки в групі,а ще важче описати невловимий процес відновлення довіри до себе і до світу.
Отже, особистісне зростання. Зростання чого? Впевненості в собі, самоповаги, врівноваженості, природності, відповідальності, оптимізму, автономності, креативності, почуття гумору, незалежності, рівня внутрішньої свободи… всього, що необхідне для життя якісного і гармонійного.

Тереза Гевко, психолог

Залишити відповідь

Next Post

Відбулася чергова сесія Золочівської міської ради (відео)

25 січня відбулася чергова ХХХІІІ сесія Золочівської міської ради VI демократичного скликання. Для розгляду було винесено наступні питання: Про затвердження та внесення змін в соціально-економічні програми м. Золочева. Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території м. Золочева. Про затвердження переліку […]