Пріоритет роботи – якісне пенсійне забезпечення громадян

zasidannjaГоловними для управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі були і залишаються питання якісного обслуговування громадян району, своєчасного і правильного призначення пенсії, роз’яснення діючого законодавства про пенсійне забезпечення громадян.
Крім того, особливої уваги заслуговує питання пенсійного страхування. Станом на 1 листопада 2013р. у системі персоніфікованого обліку відомостей міститься інформація про 70382 застрахованих осіб, тобто громадян за яких роботодавці сплачували страхові платежі. Серед числа застрахованих осіб є громадяни, які вже призначили пенсію, але одночасно продовжують працювати та заробляти додатковий страховий стаж.
Головною функцією, а одночасно і пріоритетним завданням управління є забезпечення стабільної та своєчасної виплати пенсій та допомоги , адже на обліку в управлінні на сьогоднішній день перебуває 19740 одержувачів пенсії. Однак незважаючи на різні економічні та демографічні фактори, пенсії з урахуванням підвищень виплачуються своєчасно та в повному обсязі, а це щомісяця понад 24 млн. грн.
З врахуванням того, що середній розмір пенсії станом на 1 листопада зріс у порівнянні з початком 2013 року і становить 1174,64 грн., загальна сума видатків управління за 10 місяців поточного року склала 238 млн. 861,2 тис. грн.
Окремим важливим завданням нашої установи є всебічний контроль за правильністю поданих документів для призначення пенсій та визначення їх розмірів (ст. 64 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). На жаль, маємо окремі факти видачі підприємствами та організаціями різних форм власності недостовірних а також фіктивних документів про заробітну плату та стаж роботи, зокрема для призначення пільгових пенсій.
Управління приділяє велику увагу перевірці поданих документів, в т.ч. через зустрічні перевірки, тому рекомендуємо усім суб’єктам господарювання видавати лише достовірні довідки та інші документи які необхідні для призначення пенсій.
У компетентності Пенсійного фонду крім вищезгаданих завдань є наступні функції:
– формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру;
– здійснення заходів щодо надання інформації з Державного реєстру застрахованих осіб у відповідності до діючого законодавства;
– здійснення контролю за надходженням платежів до Пенсійного фонду( крім єдиного соціально внеску) та за достовірністю персоніфікованих даних, як підстави для визначення розміру пенсії.
Багатьох наших громадян цікавлять питання, пов’язані з майбутнім призначенням пенсій, зокрема як оперативно довідатись з яких сум заробітку роботодавцем сплачено страхові внески.
Одним з механізмів якими надаються послуги страхувальникам та застрахованим особам є офіційний веб-портал, який дає змогу доступу кожної особи до інформації про себе у системі персоніфікованого обліку, а пенсіонерам – про розмір своєї пенсії.
В управлінні знаходиться в постійно діючому режимі інформаційний кіоск, за допомогою якого ввівши свої персональні дані, можна отримати інформацію про заробіток, страховий стаж, стан пенсійного забезпечення та графік прийому громадян.
З метою пошуку нових підходів для забезпечення якісного обслуговування громадян району управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області перейшло на нові умови обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Суть такого переходу полягає в тому, що відвідувачі в найкоротші терміни отримують усю необхідну інформацію.
Тепер щодня, крім вихідних, наші відвідувачі можуть звернутись в управління для отримання консультацій, подання документів, або одержання необхідних довідок. Крім того, відповідно до діючого законодавства управлінням на безоплатній основі громадянам надаються такі адміністративні послуги, як видача пенсійного посвідчення та видача свідоцтва на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Важливо зазначити, що робота управління проходить у тісній співпраці з органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями, що дало змогу досягти певних успіхів та отримати позитивну оцінку діяльності установи як в цілому так і оцінку роботи наших спеціалістів зокрема.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю