Президент підписав закони про «євробляхи»

Президент України підписав закони щодо тимчасового спрощення митного оформлення авто з іноземною реєстрацією. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Державної митної служби України.

Президент України підписав Закони 1403-ІХ та 1402-ІХ від 15 квітня 2021 року щодо тимчасового спрощення процедури митного оформлення автомобілів та зниження загальної суми платежів для оформлення авто з іноземною реєстрацією.

Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування, але вводяться в дію через місяць з дня набрання ними чинності.

Загалом, на процедуру спрощеного митного оформлення відводиться 180 календарних днів (☝ необхідно врахувати, що відлік рахується з дня набрання чинності законів).

Для учасників бойових дій які перебувають безпосередньо на території Операції Об’єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності законів, строк становить 270 календарних днів.

Спрощення процедури митного оформлення стосуватиметься легкових автомобілів (код УКТ ЗЕД 8703) та автівок для перевезення вантажів (код УКТ ЗЕД 8704), загальною вагою до 3,5 тон,

– які були ввезені в Україну в режимі тимчасового ввезення або транзиту і станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні;

– з року випуску яких минуло 5 і більше років;

Такі транспортні засоби тимчасово звільняються від сплати ввізного мита.

Відтак, для митного оформлення таких авто власники транспортних засобів мають сплатити:

– акцизний податок (сума коефіцієнтів за формулою: вік авто + тип двигуна + об’єму двигуна);

– ПДВ – 20%; від суми акцизного податку.

Звертаємо увагу, що при здійсненні митного оформлення авто, особи звільняються від відповідальності за порушення митних правил (згідно зі ст. 470, 481 та 485 Митного кодексу України) за умови сплати добровільного внеску – 8500 грн. Крім того, власники авто також можуть бути звільнені від відповідальності за ПМП у разі вивезення авто з України і сплати добровільного внеску у розмірі 8500 грн”, -йдеться у повідомленні Державної митної служби України.

Next Post

Основні причини ДТП з потерпілими за чотири місяці цього року

На дорогах Львівщини поменшало смертей. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Патрульної поліції Львівської області. “За чотири місяці цього року на дорогах Львівщини загинуло 49 осіб, що на 37,18% менше ніж за аналогічний період минулого року (у 2020 році — 78 людей). За січень — квітень 2021 року на території […]
ДТП