Президент “Форуму видавців” Олександра Коваль про презентацію книги Ігоря Зварича

KovalОфіційний коментар Олександри Коваль, президенту Форуму видавців з приводу презентації книги Ігоря Зварича:

Після опублікування програми 20 Форуму видавців у Львові деякі ЗМІ звернули увагу лише на один з 700 цікавих заходів, а саме на презентацію книги Ігоря Зварича, колишнього судді, засудженого за хабарництво, і опублікували цю інформацію на сайті, а також звернулися до мене за коментарем з цього приводу.
Отож, я дещо здивована, що зацікавлення не викликала ні книжка провідного європейського філософа Зигмунта Баумана, ні депутат Європарламенту Павла Коваля, ні сотні інших прекрасних книжок.
Одночасно я хочу завірити всіх зацікавлених в тому, що моя позиція як організатора Форуму видавців у Львові залишається незмінною: свобода слова є основою демократичного суспільства. Ми не застосовували і не застосовуватимемо надалі жодної цензури щодо публікацій учасників Форуму, за винятком тих, видання і розповсюдження яких суперечить чинному законодавству України, а саме порнографії та закликів до насильства.
Кожна людина має право розповісти свою історію і викласти свої аргументи. Справа читача погодитися чи відкинути почуте – саме так формується критичне мислення. Відібрати це право – це перший крок до тоталітаризму і репресій. Сподіваюся, що українські громадяни і ЗМІ будуть розважливими і далекоглядними. Я також сподіваюся, що видання книги особи, засудженої за корупцією, стане приводом до ширшої публічної дискусії про природу корупції в Україні, дискусії, вкрай необхідної для подолання цього явища. Переконана, що замовчування проблем не належить до найкращих шляхів їх вирішення.

З повагою і любов’ю
Олександра Коваль,
президент ГО “Форум видавців”

Сайт форуму: bookforum.ua

Залишити відповідь

Next Post

Зигмунт Бауман відвідає 20. Форум видавців

Видатний польсько-британський філософ і соціолог Зиґмунт Бауман (Zygmunt Bauman) виступить з промовою на 20. Форумі видавців у Львові. Відомий своїми працями з проблем глобалізації, специ-фіки модерну і тенденцій сучасного сві-тового культурного простору, професор також виступить з лекцією і поділиться зі слухачами власним баченням світу. А бачення у Зиґмунта Баумана є […]