Прем’єр і команда Кабміну прибули на кордон України та Польщі

Останні пів року ми живемо в умовах постійної блокади українського кордону з боку Польщі. Блокади, яка вдарила по нашій економіці та нашим можливостям краще захищатися, повідомив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зустріч з польськими урядовцями сьогодні не відбулась.

“Місяць тому в Києві Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск говорив про те, що Польща є найнадійнішим, найважливішим союзником України в цій смертельній сутичці зі злом.
Місяць тому ми погоджувалися, що блокування кордону шкодить нашим країнам і що важливо не допустити подібних інцидентів. Пройшов місяць, і ми знову повернулися в цю точку. Тільки тепер ми бачимо відверті провокації. Ми розуміємо складності, з якими стикається польський Уряд. І ми готові допомогти у вирішенні цієї ситуації. Ми йдемо на зустріч. Президент України запропонував керівництву Польщі майданчик, аби домовитися та знайти компроміс. Тут, на кордоні. Як рівні партнери та союзники. І Уряд України сьогодні тут. Віцепрем’єр-міністр Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, міністр АПК Микола Сольський, заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс, заступник міністра економіки Тарас Качка, заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, голова Державної прикордонної служби, генерал Сергій Дейнеко, керівник Державної митної служби Сергій Звягінцев. Але, на жаль, така зустріч з польськими урядовцями сьогодні не відбулась”, – повідомив Прем’єр-міністр.

Як зазначив Денис Шмигаль, вони публічно сьогодні звертаються до наших польських колег. До польських аграріїв. До всіх поляків. Починати завжди треба з правди:

По-перше, останні 5 місяців Україна не продає своє зерно на польський ринок. Україна не продає свою кукурудзу, насіння соняшника та ріпак на польський ринок!
Наш Уряд 16 вересня минулого року прийняв рішення про ліцензування експорту частини агропродукції. Тобто, без дозволу Польщі зараз неможливо експортувати зерно, кукурудзу, ріпак та соняшник на польський ринок. Зараз таких дозволів немає — і відповідно експорту теж немає. Ми хочемо, аби це почули і польські фермери, і польське суспільство.

По-друге, через Польщу українське зерно їде тільки транзитом. Через польський кордон сьогодні проходить лише 5% нашого аграрного експорту. Тоді як основний маршрут — це «зерновий коридор» через Чорне море.

По-третє, блокада б’є по всій польсько-українській торгівлі, по економіці наших країн. Від неї програє не лише Україна, від неї програють польські підприємці, які експортують на наш ринок товарів на 12 млрд доларів щороку.

Цю правду мають почути поляки та польські фермери, аби зрозуміти безглуздість блокади кордону.

Next Post

Майже 1500 нетверезих водіїв виявили від початку року поліцейські на Львівщині

Майже 1500 нетверезих водіїв виявили від початку року поліцейські на Львівщині. Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет” з посиланням на поліцію у Львівській області. “Від початку року на дорогах Львова та області сталось 35 дорожньо-транспортних пригод за участю нетверезих водіїв (з них 7 – з потерпілими), внаслідок яких 1 особа загинула […]