Правила поведінки при виявленні підозрілих та вибухових предметів

predmetСьогодні події на сході нашої держави та й саме життя вимагають від нас бути обережними при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв.

Як діяти людині, якщо вона виявила підозрілий предмет?

Перш за все, необхідно завжди контролювати ситуацію навколо себе, особливо перебуваючи на об’єктах транспорту, у культурно-дозвільних, спортивних і торгівельних центрах.
У разі ж виявлення залишених без нагляду речей чи то у громадському транспорті, чи то у приміщені установи, у під’їзді житлового будинку, на вулиці – необхідно в першу чергу опитати людей, які перебувають поруч та встановити кому вони належать. Якщо ж власника не встановлено, потрібно негайно повідомити про знахідку до Служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102. Ні в якому разі не потрібно підбирати кинуті речі, якими б привабливими вони не були, в них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, у стільникових телефонах, сумках тощо).

Від вибухонебезпечного предмета можуть постраждати оточуючі?
Що в цьому випадку робити, як діяти?

Приміром, виявили підозрілий предмет на вулиці. Не варто бити його ногами, не намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета. Ні в якому разі не пересувати і не розкривати виявлений предмет. І головне, попередити перехожих про можливу небезпеку, намагатися зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли якнайдалі від знахідки та дочекатися прибуття правоохоронців (ви – важливий свідок).

А чи є якісь характерні ознаки, щоб відрізнити вибухові пристрої
з поміж усіх інших?

Для того, щоб відрізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:
– предмети можуть бути незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
– наявність звуків, що лунають від предмета (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу);
– наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним. Це може бути батарейка, акумулятор тощо;
Також наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.
До речі, найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей.

Якщо ж лиха не вдалося оминути і стався вибух. Як бути в даному випадку?

Дуже важливо не втратити контроль, не піддаватися паніці та спробувати заспокоїтися і уточнити ситуацію.
Якщо вибух стався в приміщенні, слід виходити обережно, не торкаючись пошкоджених конструкцій та дротів. При задимленні обов’язково захистити органи дихання хустинкою чи шматком тканини. По можливості надати першу домедичну допомогу постраждалим та дочекатися прибуття представників аварійно-рятувальних служб і у подальшому діяти за їх вказівками.
І насамкінець, варто пам’ятати: одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

Управління соціального захисту населення


Залишити відповідь

Next Post

Чотирилапий боєць АТО - пес "Бодьо" (відео)

Хто не впізнав, знайомтесь – це чотирилапий боєць АТО –  пес “Бодьо”, який разом із золочівськими воїнами на сході береже Україну від терористів. З часу нашої останньої поїздки в зону АТО “Бодьо” добряче виріс. Поділіться цим у соцмережах: