Право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника членів сімей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Умови:

Непрацездатним членам сім’ї особи, якій надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, якими вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини території України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

При цьому, право на отримання пенсії виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Право на призначення пенсії в разі втрати годувальника за особу, якій надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин визначається незалежно від наявності в страхового стажу в годувальника.

Виплата призначеної пенсії припиняється з дня, наступного за днем внесення до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин.

Необхідні документи:

  1. паспорт громадянина України.
  2. документ, що підтверджує РНОКПП (у разі відмови від РНОКПП – паспорт громадянина України з відповідною відміткою);
  3. відомості про місце проживання;
  4. документи, які підтверджують родинні стосунки;
  5. витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який засвідчує факт внесення до реєстру інформації про безвісне зникнення особи. 

Розміри пенсій:

– на одного непрацездатного – 50% відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше – 100%.

У всіх випадках розмір пенсії не може бути нижчим для одного непрацездатного члена сім’ї – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для двох членів сім’ї – 120 %; для трьох і більше – 150%. 

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області

Next Post

На Львівщині прощаються із захисниками

За даними Львівської ОВА, сьогодні на Львівщині прощаються із захисниками: Ігор ЛеськівЖитель села Сугрів Ходорівської громади. Захищав Україну від липня 2022 року. Був гранатометником 2 механізованого відділення 3 механізованого взводу 6 механізованої роти 2 механізованого батальйону військової частини А 4722. 6 серпня 2023 року загинув під час виконання бойового завдання […]