Практичне застосування норм податкового законодавства на семінарі в Золочівської ОДПІ

novunu     Нещодавно в Золочівській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області було проведено семінар для  платників податків – юридичних осіб з питань адміністрування  єдиного соціального внеску, ресурсних платежів, а також  використання РРО з електронною контрольною стрічкою, подання звітності в електронному вигляді  та  особливостей оподаткування   доходів ( виплат ) податком на доходи фізичних осіб.

Доповідачі коротко розповіли присутнім про останні зміни податкового законодавства, а потім детально зупиняли на питаннях, які  цікавили  cлухачів семінару.

Пропонуємо Вашій увазі деякі з цих питань.

   Чи потрібно платникам єдиного соціального внеску з 1 жовтня 2013 року повторно проходити процедуру взяття на облік, якщо до 30.09.13р. вони  обліковувались у Пенсійному фонді?

Платникам єдиного внеску, які до 30.09.2013 обліковувались у Пенсійному фонді, з 01.10.2013 не потрібно проходити процедуру взяття на облік в органах Міндоходів України.
Як  правильно заповнити  розрахунковий документ  при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ?

При сплаті єдиного соціального внеску страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

*        ;101     ; код за ЄДРПОУ      ; сплата єдиного внеску      ;           ;           ;

1           2                 3                                             4                                    5          6        7

1 – службовий код (“*”);

2 – код виду сплати (“101” – сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

    Яким чином можна укласти договір про добровільну сплату єдиного соціального внеску ?

Платники , які мають право на добровільну сплату єдиного внеску зазначені у п.1 ст.10

Закону України  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10р. № 2464-VI.   Особи, зазначені в частині 1 цієї статті, подають до органу Міндоходів України за місцем проживання відповідну заяву  за формою згідно додатку 2 до «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску  на загальнообов»язкове державне страхування» від 09.09.13р. №455 та копій документів , зазначених у п.5.2   цієї Інструкції.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом Міндоходів  в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору, наведеного у додатку 3 до Інструкції №455.

Особи, зазначені в частині 1 ст. 10 Закону № 2464, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі, але не менше одного року (п.2 ст.10 Закону № 2464).
Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання .

Який порядок подання звітності  про застосування реєстраторів розрахункових операцій  в період підключення їх до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів?

В  період підключення реєстратора розрахункових операцій  (далі РРО)  до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів України  суб`єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа наступного за звітним.   Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, припиняється подання паперової  звітності і контрольна-звітна інформація передається лише у електронному вигляді до Системи зберігання і збору данних РРО.

Наприклад, якщо платнику персоналізовано РРО до 25 жовтня 2013 року то він до 15 листопада подає звіт ЗВР-1, в якому вказує обсяг розрахункових операцій , проведених до 25 жовтня поточного року. В подальшому  звітність за формою ЗВР  не подається.

Чи є об»єктом оподаткування екологічним податком відходи вторинної сировини, які розміщуються на власній території господарства. Чи змінився розмір ставок екологічного податку?   

Відповідно до пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу обсяги та види (класи) відходів вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання, не є об’єктом оподаткування екологічним податком.

Відповідно до  п.2 підрозділу 5  розділу XX  «Перехідні положення»  Податкового кодексу  за податковими  зобов»язаннями  з екологічного податку, що виникли з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. включно, ставки податку становлять 75% від ставок , передбачених статтями 243- 246  Кодексу.

     Як правильно відобразити податкову соціальну пільгу у формі 1 –ДФ ?

Відповідно до п.3.8 «Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», від 24.12.2010р. № 1020, інформація про застосування податкової соціальної пільги (далі ПСП) відображається  у формі 1-ДФ.

Ознака ПСП відображається в  графі 8 звіту, розмір пільги, що застосовується до заробітної плати працівника у звіті  не зазначається. Графа 8 звіту заповнюється лише за тими особами, до заробітної плати яких застосовується ПСП, в іншому випадку проставляється прочерк.

Ознаки ПСП :

01 – загальна ПСП, що надається згідно з пп.. 169.1.1 ПКУ, у розмірі 573,50грн.;

02 – підвищена ПСП (п.169.1.3 ), у розмірі 860,25 грн;

03 – максимальна ПСП (п.169.1.4), у розмірі 1147,0 грн;

04 – загальна ПСП (пп..169.1.2), що надається особам, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років.

 Інформаційно-комунікаційний сектор.


Залишити відповідь

Next Post

Відбувся 27 тур з футболу в ЛОАФ “Колос” Третьої ліги області

Результати матчів 27 туру з футболу в ЛОАФ “Колос” Третьої ліги області: 2 листопада – субота 15.00 ФК “Оброшино” – “Лео-Кераміка” Неділиська – 2:3 03 листопада – неділя 12.30 ФК “Чорнушовичі” – ФК “Малехів”    – 3:0 тех 15.00 ФК “Тарасівка” – ФК “Рудно” 14.00 “Золота Липа” Чемеринці – ФК “Запитів”   […]