Порошенко просить КС визнати неконституційним закон про позбавлення Януковича звання президента

poroshenkoПрезидент України Петро Порошенко направив до Конституційного суду подання про визнання неконституційним закону про позбавлення Януковича звання президента України.

Про це повідомили у прес-службі Конституційного суду. Пише ТСН.

“Оскільки закон, конституційність якого оскаржується, не має нормативного характеру, Верховна Рада, прийнявши його, діяла всупереч нормам Конституції України, а значить, це суперечить ч.2 ст.19 Конституції України, яка зобов’язує парламент діяти на підставі та в межах повноважень та способом, передбаченим Конституцією України, у зв’язку з цим прошу визнати закон України “Про позбавлення В.Януковича звання президента України” від 4 лютого 2015 таким, що не відповідає Конституції України, тобто, неконституційним”, – йдеться у поданні.

До того ж, посилаючись на Конституцію України, Порошенко зазначив, що до компетенції ВР не віднесено вирішення питання про позбавлення звання президента України.

“Прийнявши рішення, яке сформульовано в назві та тексті закону, конституційність якого оскаржується, Верховна Рада України перевищила свої конституційні повноваження і діяла всупереч положенням ч.2 ст.6, ч.2 ст.19, ч.2 ст.85 Конституції України”, – наголошується у документі.

Окремо глава держави нагадав, що згідно із українським законодавством, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент не був усунений із посади в порядку імпічменту.

“Таким чином, Конституцією України встановлено єдиний випадок позбавлення звання президента України і не передбачено прийняття жодним органом влади окремого акту в будь-якій формі про позбавлення звання президента України”, – пояснив Порошенко і додав, що зміна або ж розширення такого підходу можливі шляхом внесення змін до Конституції.

Нагадаємо, раніше Венеціанська комісія підтвердила право України очиститися від людей Януковича.

Пізніше в АП пояснили, навіщо Порошенко відправив закон про Януковича до КС. Пише Українська правда.

Після того, як Конституційний суд ухвалить рішення щодо відповідності Конституції України закону “Про позбавлення В.Януковича звання президента України” оскаржити його буде неможливо.

Про це в ефірі 5 каналу заявив перший заступник глави АП Віталій Ковальчук.

За його словами, президент Петро Порошенко свідомо підписав закон про позбавлення Януковича звання президента України.

“Звернувшись же до КС з поданням щодо конституційності рішення Верховної Ради, президент зробив цілком очевидний юридичний хід, обґрунтований необхідністю бути упевненим, що у майбутньому цей закон не зможе бути оскарженим у будь-якому суді – ані в Україні, ані закордоном”, – зазначив Ковальчук.

“Ми упевнені, що після рішення КС таке оскарження стане вже неможливим”, – додав він.

Джерело: ТСН, Українська правда.


Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Олесі Маланчук

Найдорожчу донечку, улюблену сестричку та дорогеньку онучку Маланчук Олесечку з 15-літтям щиро вітають батьки, братчик Назарчик, сестричка Яриночка та бабуся Люба. Хай щастя сьогодні зорею світить, Юність – найкраща пора, Для тебе – усі найчарівніші квіти, Ласкаві, ніжні і добрі слова, Хай юність й краса твої процвітають, А доля успіх […]