Повна торба книжок від Любка Дереша

Гуляючи по книжковому ярмарку між стендами представлених видавництв, наштовхуюсь на одного із сучасних український письменників – Любка Дереша. На 19 Форум видавців Любко привіз свою книжку «Голова Якова», над якою працював 5 років і видав у лютому 2012 року. Це історія про геніального композитора Якова, нашого сучасника, киянина, котрому темні сили замовляють симфонію до відкриття Евро-2012. Створити цю музику в запропонованих умовах означає для Якова змінити себе самого, вийти поза себе. Цікавим є жанр твору – алхімічна комедія, яка свідчить про зміни у творчості письменника. У рамках Форуму видавців відбулась і автограф-сесія, на якій Любко Дереш роздав понад 450 автографів, що показує читабельність його творів.
Зараз Любко Дереш пише оповідання та короткі новели про людину і різні омани, слабкості серця, які щодня зустрічає кожен з нас у своєму житті. Збірку оповідань автор планує закінчити восени, а потішити своїх прихильників новими творами на початку зими.
Щодо самого Форуму, то письменник вражений від дійства, яке відбувається, від іноземних письменників, які приїхали із своїми творами, перекладеними на українську мову. Вважає, що форум українським читачам дає найцінніше – спілкування з улюбленими авторами.
Під час нашої зустрічі на плечах у Любка була велика полотняна торба з книжками. Я ж не могла втриматись від цікавості, що накупив на ярмарку та які книжки читає автор. Любко одразу ж почав витягувати із торби усі придбані книжки, розповідаючи: «Видавництво «КСД» подарувало книжки Світлани Талан, Ірени Карпи, Бориса Куніна, а з видавництва «Фоліо» маю твори Нобелівських лауреатів. Дуже добре, що є видавництва з якісним перекладом творів, які слідкують за якимось топовими світовими виданнями, роблять підбірку для українського читача, бо тримають його у всіх подіях. Це можливість читати твори рідною мовою і не звертатись до російських видавців». Однак витрачену суму коштів на книжки, куплених під час Форуму, письменник залишив у таємниці.
Мар’яна Сич
Фото: Meлissa Жаботинська

Читайте також:

Брати Капранови із зеленим «Запорожцем» знову у Львові

«Бронебійна» публіцистика» від газети «День»

Оксана Забужко не задоволена організацією Форуму видавців

Залишити відповідь

Next Post

Брати Капранови із зеленим «Запорожцем» знову у Львові

Кажуть, місце зустрічі змінити не можливо, це саме про них – про Братів Капранових, які на книжковому ярмарку є на звичному уже для всіх місці – на виході біля Палацу мистецтв. Та й помітити їх теж не можливо, бо зелений «Запорожець» привертає увагу відвідувачів, тому тих, хто хоче поспілкуватись із […]