Посилено відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами

З 08.11.2021 р. набули чинності зміни до положень законодавства, які підсилюють адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами. Про це інформують у Національній поліції України.

З-поміж іншого, зміни передбачають наступні заборони:
📍 жорстоке поводження або вбивство домашніх тварин та безпритульних тварин;
📍 умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути;
📍 порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини;
📍 надавати фотопослуги з дикими тваринами;
📍 дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
📍 дресувати тварин у жорстокий спосіб;
📍 жебракування з тваринами, в т.ч. безпритульними;
📍 залишати тварину без можливості укриття в приміщенні, або в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини, а також при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C;
📍 пропаганда жорстокого поводження з тваринами;
📍 замуровування тварин у підвальних приміщеннях;
📍 залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо;
📍 убивство тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин;
📍 регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами та за допомогою евтаназії. Дозволяється лише біостерилізація, влаштування у притулок.

Також нормується довжина повідця тварини на прив’язі – не менше 20 метрів, для сторожових собак – не менше 10 метрів.

Відповідно до ст. 89 (Жорстоке поводження з тваринами) КУпАП, знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, але не спричинило тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 3400 до 5100 гривень з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

А ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яка протягом року вже притягувалась до відповідальності за таке ж порушення — накладення штрафу у розмірі від 5100 до 8500 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб, з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Next Post

У Золочівському районі горіла господарська будівля

У Золочівському районі вогнеборці ліквідували займання в господарській будівлі. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС у Львівській області. “16 листопада о 09:34 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в с.Суховоля Золочівського району в дерев’яній господарській будівлі, розміром 8х5 м. До місця події було направлено пожежно-рятувальний підрозділ […]
Пожежа