Новий поштовх для збереження та розвитку Поморянської лікарні

Для збереження лікарні у смт. Поморяни Львівської області вирішено направити депутатське звернення директорові Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірині Микичак та генеральному директору Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ярославу Пилипцю з пропозицією відкрити пункт швидкої медичної допомоги обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на базі Поморянської дільничної лікарні КНП «Золочівська центральна районна лікарня». Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав нардеп Тарас Батенко.

“В країні триває медична реформа, адаптуються зміни, які впроваджено в системі охорони здоров’я. Жителі сільських територій, а також медичні працівники невеликих медичних установ не знають, що їх чекає в перспективі, через зміни в системі фінансування первинної ланки медицини, а також питання скорочення чи закриття медичних закладів. Ще у травні 2018 року в інтерв’ю для інформаційного агентства Золочів. нет розповідав про небезпеку, що у Золочівському районі можуть закривати фельдшерсько-акушерські пункти (ФАП) у найменших селах. Насамперед, через те, що в сільській місцевості не вистачає терапевтів і сімейних лікарів. Також є проблема з укомплектованістю тих же ФАПів. Адже основні видатки та інвестиції в медичне обладнання передбачене для великих лікарень, центрів госпітальних округів.

У зв’язку з цим, для збереження лікарні у смт. Поморяни Львівської області, направив депутатське звернення директорові Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірині Микичак та генеральному директору Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ярославу Пилипцю з пропозицією відкрити пункт швидкої медичної допомоги обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на базі Поморянської дільничної лікарні КНП «Золочівська центральна районна лікарня».

Як відомо, Поморянська дільнична лікарня обслуговує 10 сіл, 3 хутори. В зоні обслуговування знаходиться 5 фельшерсько-акушерських пунктів, в селах: Торгів, Богутин, Бібщани, Коропець, Підгір’я. Обслуговує територію з населенням 2964 чоловік, з них дітей – 289, підлітків – 57, пенсійного віку – 1752, з них 137 – одиноких, працездатного віку – 866 чоловік, з них працюючих – 340 чоловіків, а 526 – безробітних. Лікарня-стаціонар терапевтичного профілю на 25 ліжок, план ліжко днів виконується.

В стаціонарі проходять лікування хворі терапевтичного, неврологічного, хірургічного, ортопедичного профілю, надається допомога дітям. В лікарні наказом створено пункт невідкладної допомоги, надається медична допомога бригадою, яка складається із медичної сестри і водія, які у позаробочий час чергують на дому. В лікарні знаходиться два автомобілі УАЗ-3962, 1992 рік випуску, УАЗ-315202, 1991 рік випуску. За останні декілька років у лікарні проведено капітальний ремонт приміщень та закуплено нове медичне обладнання.

Зважаючи на це, а також на важливість надання якісної невідкладної допомоги населенню Золочівського та Перемишлянського районів, та численні звернення працівників Поморянської дільничної лікарні з проханням надати інформацію про статус та перспективи їх медичної установи, звертаюся до керівників охорони здоров’я Львівської області відкрити пункт ШМД Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на базі Поморянської дільничної лікарні КНП «Золочівська центральна районна лікарня» (смт.Поморяни, с.Богутин, с.Торгів, с.Бібщани, с.Нестюки, с.Коропець, с.Підгіря, с.Надільне, с.Загора, с.Кульби, хутори Макогони та Сукманів) і включити в зону обслуговування Полянську амбулаторію (ФАПи с.Махнівці, с.Красносільці, с.Сновичі та с.Чижів), ФАПи с.Ремезівці, с.Шпиколоси, с.Кропивна, с.Жуків та найближчі села Перемишлянського району (с.Дунаїв, с.Чемеринці, с.Біле та с.Подусів).” – йдеться у повідомленні Тараса Батенка.

Залишити відповідь