ПОРЯДОК
призначення і виплати соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО, та Героїв Небесної Сотні
1. Порядок призначення і виплати соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО, та Героїв Небесної Сотні (надалі – Порядок), розроблений з метою забезпечення реалізації Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016 – 2019 роки (надалі – Програма).
2. Соціальна виплата призначається і надається щомісячно дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні проведення АТО, та Героїв Небесної Сотні.
3. Розмір щомісячної соціальної виплати на одну дитину становить 2 500 гривень (дві тисячі п’ятсот гривень) з місяця смерті загиблого, але не раніше січня 2015 року.
4. У разі досягнення дитиною 18-річного віку, надання соціальної виплати припиняється крім випадків, якщо діти навчаються за денною формою в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж, досягнення ними 23 років.
5. Для отримання соціальної виплати уповноважені особи (батьки, опікуни) подають до органів соціального захисту населення за місцем проживання/реєстрації такі документи:
заяву на отримання соціальної виплати;
копію свідоцтва про смерть загиблого;
копію свідоцтва про шлюб (для виплати пасинкам і падчеркам);
копії підтверджуючих документів про участь в АТО, здійснення волонтерської діяльності, участі в Революції Гідності (надання статусу Героя Небесної Сотні);
копію свідоцтва про народження дитини;
довідка з місця навчання (для дітей, які навчаються за денною формою навчання та досягли 18 років);
довідку про склад сім’ї заявника;
копію паспорта заявника;
копію реєстраційного номера облікової картки платника податків. Фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, подають прізвище, ім’я, по батькові і серію та номер діючого паспорта;
номер особового банківського рахунку.
У разі зміни місця проживання/реєстрації або інших обставин заявнику необхідно подати документи про зміну зазначених реквізитів в органи соціального захисту населення.
6. Соціальна виплата виплачується за місцем проживання/реєстрації одержувача шляхом перерахування коштів на їх особові рахунки в установах уповноважених банків.
7. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації до 20 числа місяця, за який здійснюються виплати, подає департаменту фінансів облдержадміністрації замовлення на фінансування з обласного бюджету зазначених видатків в межах помісячного розпису асигнувань обласного бюджету за КФКВ 090412 «Інші видатки на соціальний захист населення».
8. Комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» (далі – Центр) до 25 числа місяця, за який здійснюються виплати, перераховує одержані кошти банківським установам для здійснення розрахунків з одержувачами соціальних виплат на основі замовлень та списків одержувачів, поданих органами соціального захисту населення.
9. Органи соціального захисту населення забезпечують інформування одержувачів про надання соціальної виплати.
10. Спірні питання щодо рішення про призначення і надання соціальної виплати приймаються на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту Львівської обласної ради за участі представників Львівської обласної державної адміністрації.
Управління соціального захисту населення Золочівської РДА