Порушення правил пожежної безпеки при користуванні обігрівальними та газовими приладами і несправне пічне опалення – основні чинники виникнення пожеж

Зниження температурних показників спонукає громадян активніше використовувати засоби опалення для обігріву оселі: електрообігрівачі, печі, газові прилади тощо. При цьому, в осінньо-зимовий період в рази збільшується статистика займань у житловому секторі, що часто спричинено нехтуванням людей правилами пожежної безпеки. Наслідки такого недбальства можуть бути вельми трагічними.
Серед найпоширеніших причин таких пожеж є несправність приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей. Тому кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб піч в будинку була завжди справною. В місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розподіли із цегли не менше – 38 см, тобто півтори цеглини.
Якщо підлога перед піччю дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50×70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизни. Столи, стільці, шафи, ліжка та інші предмети повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від грубок та печей.
Не забувайте, що комини слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково необхідно білити. Розпалювати дрова в печі чи грубці газом, або бензином категорично забороняється. Газ і бензин під час підпалення вибухають, при цьому полум’я спрямовується не в комин, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі. Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять, без догляну чи доручати наглядати за ними дітям. Грубки треба закінчувати топити до того часу, як сім’я піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не може помітити. А коли вогонь розгориться, його важко приборкати.
Часто для обігріву своїх домівок використовуються електронагрівальні прилади, які не відповідають вимогам пожежної безпеки, що є на сьогоднішній день основними причинами виникнення пожеж. Даємо декілька порад, які не завадять громадянам. Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп’ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» – начебто прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов’язково відключити від мережі. Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого замикання й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів.
Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. Не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками, періодично перевіряйте стан електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення ним недоліків – усуньте їх. Не можна зв’язувати дроти вузлами, прибивати їх цвяхами або підвішувати на цвяхи.
Праски, плитки, електрочайники, самовари необхідно встановлювати на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших легкозаймистих речей.
Пам’ятайте, дотримання правил пожежної безпеки – запорука захисту від пожеж!
Золочівський РВ ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області

Next Post

В очікуванні результатів виборів до Золочівської ОТГ: підрахунок та скандал (відео)

До нас багато пишуть та телефонують люди в очікуванні офіційних результатів виборів, тому кореспонденти “Золочів.нет” завітали до Золочівської міської територіальної виборчої комісії Золочівського району. Ми спілкувалися із членом Золочівської міської територіальної виборчої комісії Жуківським Мироном Семеновичем, заступником міської ТВК  Маньовською Галиною Володимирівною, членом комісії Лещишин Ольгою Марківною, головою ДВК Савіцькою […]