Порошенко вимагає від Гонтаревої стабілізувати курс на рівні 21,7 грн/$

groshiЗа інформацією джерел ZN.UA, президент в ультимативній формі зажадав від глави Нацбанку якомога швидше стабілізувати ситуацію на валютному ринку країни.
Курс долара “стабілізують” на рівні 21,7 грн.

Курс гривні має стабілізуватися на рівні, близькому до закладеного урядом в узгоджені з МВФ зміни до держбюджету – близько 21,7 грн/$.

За інформацією джерел ZN.UA, про це домовилися за результатами наради у президента за участю глави НБУ, прем’єра, міністра фінансів, в ході якої був розроблений комплекс заходів щодо стабілізації ситуації на валютному ринку України.

У ході наради Порошенко в ультимативній формі зажадав від глави НБУ Валерії Гонтаревої стабілізувати курс на рівні, на який орієнтувався Кабмін при затвердженні змін до держбюджету-2015.

За останні два тижні після того, як Національний банк відмовився від визначення індикативного курсу, національна валюта стрімко втрачає позиції по відношенню до долара і євро. Так, за підсумками торгів на міжбанку 24 лютого її курс знизився до нового історичного мінімуму в 33,85 грн/$, тоді як на “чорному ринку” котирування досягали 38 грн/$.

В умовах обвального падіння гривні Нацбанк змушений був вдатися до нових адміністративних обмежень на валютному ринку.

Так, з сьогоднішнього дня Нацбанк фактично зупинив міжбанк, заборонивши уповноваженим банкам протягом трьох днів (до 27 лютого включно) купувати валюту за дорученнями клієнтів. Днем раніше НБУ заборонив кредитування в гривні на купівлю валюти та посилив контроль над імпортними операціями.

Джерело: ZN.UA


Залишити відповідь

Next Post

Культурна війна

Минулої суботи довелося відвідати Олеський замок. Мав за мету братові та племінникові показати нашу історичну спадщину, котра займає чільне місце в європейській історії. Натомість отримав серію розчарувань, чи, краще сказати, порцію брудної фальші, котрою годують туристів у наших історичних святинях. Завше, коли навідуюся в будь-яке місце такого ґатунку, намагаюся, за […]