Попри чутки, штурму Євромайдану цієї ночі не відбулося

majdan (2)Побоювання активістів Майдану щодо штурму, який начебто планувався на сьогоднішню ніч, не підтвердилися. 

Один з комендантів Майдану та народний депутат Андрій Пишний повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці», що ніч у центрі Києва пройшла спокійно.

«Нічний Майдан. Трохи дощить, людей поменшало. Напруга спала, але самооборона не розслабляється – працює справно. Вкотре за вечір обішли периметр, зазирнули в народну комендатуру Києва, поговорили з людьми, навіть порубали дрова», – написав депутат.

Активіст Майдану Віталій Уманець, який сьогоднішню ніч провів на барикадах, написав у соціальній мережі, що мобілізація майданівців була дуже оперативна, і координація загонів самооборони відбувається все краще, зазначивши, що Майдан перетворився на своєрідну Січ.

«Як би не закінчилася ця ніч, дай Боже щоб все так і було спокійно, але вже зараз можна сказати точно, що бойова тривога спрацювала чітко, народ мобілізується все швидше, координація все краща. ‪Майдан‬ все більше стає схожим на Січ, яка у разі необхідності може відбити будь-яку атаку. Здається, це феномен у сучасній історії людства: в центрі столиці країни, поруч з урядовим кварталом, практично два місяці існує територія, яка абсолютно непідконтрольна владі. Здається, ми й самі зараз ще не усвідомлюємо, які унікальні сторінки всесвітньої історії пишемо. Йшов 56-й день розбудови нової країни. До весни вже ближче, ніж до осені», – написав Уманець.Активіст Зорян Шкіряк також повідомив у «Фейсбуці», що ситуація наразі під контролем майданівців.

«До нас приєдналася десятки тисяч громадян. Люди розсташувалися по всьому периметру. Інтенсивного переміщення “беркуту” і ВВ в прилеглих районах поки не відбувається. Втім, вони знаходяться в стані “низького старту”. Отже, ми не розслабляємося і гуртуємось. Всі оперативні служби Майдану працюють злагоджено», – пише активіст.

Він також зазначив, що розвідувальні загони перевірять чутки про провокації з боку Антимайдану, який розташувався в Маріїнському парку біля Верховної Ради.

Нагадаємо, вчора з’явилася інформація про імовірний штурм Євромайдану цієї ночі. Це пов’язували з рішенням суду, оприлюдненим вчора, згідно з яким проведення масових акцій заборонене в центрі столиці до 8 березня. Однак в міліції запевнили, що штурмувати Майдан не планують.

Активісти Євромайдану оголосили мобілізацію, оскільки в урядовому кварталі були зосереджені більші, ніж зазвичай, сили правоохоронців.
Джерело: espreso.tv


Залишити відповідь

Next Post

Українські програмісти випустили гру "Євромайдан"

Вона присвячена масовим протестам, які почалися в Україні в кінці листопада 2013 року Про це повідомляє Ain.ua, яку можна переглянути за наступним посиланням. Грати в “Євромайдан” можна на мобільних пристроях під управлінням Android і iOS. Також створена браузерна версія за технологією Flash. Суть гри полягає в тому, щоб об’єднати три […]