Попередження пожеж в екосистемах

Головне управління ДCНС України у Львівській області вкрай стурбоване критичною ситуацією, яка склалася довкола пожеж в природних екосистемах. Станом на 8 квітня 2019 року на території м. Львова та області виникло 803 пожеж сухої трави на відкритих територіях, 7 лісових пожеж та 51 пожежа торфополів. Упродовж вихідних в екосистемах Львівщини зафіксовано 36 випадків загорань сухої трави та чагарнику. Такі пожежі можуть призвести до травмувань людей, знищення майна та масштабної шкоди довкіллю.

Так 02.04.2019 року в наслідок пожежі сухої трави на відкритій території в селі Межиріччя Сокальського району вогнем знищено суху траву на площі 60000 м2 та 30 дачних дерев’яних безгосподарських будівель. На наступний день в селі Сокільники Пустомитівського району виникла пожежа в наслідок якої знищено шість металевих гаражів, три господарські дерев’яні будівлі, сміття на площі 100 м2 та суху траву на площі 1500 м2. Такі випадки непоодинокі і трапляються практично кожного дня. Найбільш розповсюдженими причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем не встановленими особами, підпали, пустощі дітей з вогнем.

В Золочівському районні станом на 09 квітня 2019 року виникло 42 пожеж сухої трави на відкритих територіях та 1 пожежа торфополя.

Із настанням теплої весняної погоди, та проведення мешканцями господарських робіт ця проблема вкотре нагадує про себе. Згідно Правил пожежної безпеки в Україні заборонено розпалювання багать для спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів, поблизу житлових будинків. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому ліквідувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Випадки спалення сухої трави, сміття, опалого листя, після жнивних залишків та полів переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору.

Нагадуєм, що правила пожежної безпеки існують для їх виконання, заради вашої безпеки.

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області
Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

Залишити відповідь

Next Post

Наживо: суд над добровольцями, один з яких із Золочівщини

11 квітня 2019 року продовжується судовий процес у місті Новоселиця, Чернівецької області. На лаві підсудних серед підозрюваних є доброволець із села Верхобуж, Золочівського району Богдан Козубаль. Нагадаємо, що хлопців у 2017 році арештовано за звинуваченням у пограбуванні голови господарського суду Чернівецької області. 21 травня 2018 року суд виніс вирок: засудив […]