Поморянський замок не підлягає реставрації

Поморянський замок не підлягає реставрації. Стіни втратили свою несучу здатність — повідомив у коментарі lviv.expres.ua Валерій Потюк, начальник управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації.

“Поморянський замок – один з найскладніших об’єктів у питанні збереження. Він перебуває у стані, так би мовити, неповернення, – говорить Валерій Потюк. – Стан замку є таким, що він фактично не підлягає реставрації, адже дві третини стін тримаються на бетонних підпірних елементах, а дах практично висить у повітрі”.

Зважаючи на те, що замок не підлягає реставрації, на думку чиновника, зараз слід вести розмови про відновлення пам’ятки.

Валерій Потюк наголосив, що Державним підприємством “Укрзахідпроектреставрація” разом з НУ “Львівська політехніка” у найближчий час розроблять проект термінових заходів для того, аби врятувати пам’ятку.

“Майбутній концесіонер повинен зрозуміти, що йому потрібно вкласти 20 — 30 мільйонів гривень, а то й більше, –  наголосив чиновник. –  Товариство козаків безумовно таких коштів немає, тому зараз питання з передачею замку у концесію цьому товариству не вирішене”.

Проте пан Потюк запевняє, у тому разі, якщо козацьке товариство знайде інвестора, то питання про передачу буде вирішено на його користь.

Слід відмітити, що громадська організація «Міжнародний Союз Козацтва» хоче взяти у користування Поморянський замок на 49 років.

Читайте також:

Замок в селищі Поморяни (віртуальний тур)

«Животоки Золочівщини» в Поморянах (відео)

Залишити відповідь

Next Post

Відбулося друге засідання ХVІ сесії Золочівської районної ради (відео)

20 вересня 2012 року о 11.00 годині відбулося друге засідання  ХVІ сесії Золочівської районної ради VІ демократичного скликання. На порядку денному розглядалися питання: 1) Інформація про виконання районного бюджету Золочівського району за І-ше півріччя 2012 року; 2) Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району у 2012 році; 3) […]