Поморяни можуть бути дещо старшими

Досліджуючи ранній період історії Поморянського замку історику вдалося дізнатися, що Поморяни можуть бути дещо старшими.

Було приянято вважати датою першої писемної згадки про Поморяни 1437 рік. Саме цим роком датований інвентарний документ, що зберігався колись в замковому архіві і про який згадує Броніслав Заморський в “Хроніці Поморянській”.

Сьогодні, ж історик Олег Стасюк, який належить до ініціативної групи з відродження Поморянського замку, розповів що у незавершеній монографії Олександра Чуловського про Поморяни він знайшов цікавий документ. Це – грамота, видана королем Владиславом Ягайлом шляхтичу Петру Добковичу в серпні 1391 року. Посеред  тексту при описі меж населених пунктів зустрічається такий фрагмент “…in monte versus Chorostkow nobilium de Pomorzany“, що можна перекласти як “…на горі навпроти Хоросткова [що належить] шляхті з Поморян”. Невідомо чи ця грамота збереглася до наших днів, але текст цієї грамоти на латині був опублікований в “Kwartalnik Historyczny. R 8” в далекому 1894 році.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочівському районі виникла пожежа у господарській будівлі

2 квітня 2019 року у селі Поляни, Золочівського району виникла пожежа у господарській будівлі. На ліквідацію пожежі прибули вогнеборці із Золочівського району. Причини пожежі встановлюють. Поділіться цим у соцмережах: