Поморянський замок: надія на порятунок і нещадний вплив часу (відео)

Днями кореспонденти “Золочів.нет” побували біля Поморянського замку. Кадри, які ми відзняли – сумні. Час нещадний. Під його вплив підпадає все, як люди, так і історичні будівлі. Але надія є. Яка ситуація із порятунком Поморянського замку ми дізнавалися у засновниці БФ “СПАДЩИНА.UA” Ганни Гаврилів.

Є виконана і погоджена проектна документація на ліквідацію аварійного стану замку, а також підрядник, обраний на тендерній основі. Кошторисна вартість реалізації проекту становить близько 16 млн. грн. Взимку частково аварійний дах східного крила розібрали та перекрили тимчасовим покриттям. Наразі роботи призупинені, бо коштів нема. Хоча минулого року об’єкт було рекомендовано до включення в Програму «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської обл. на 2019 – 2020 рр.», але в ніяких державних чи обласних бюджетах кошти на нього не передбачені. Тому ми зараз будемо шукати альтернативні джерела фінансування.
В 2019 році БФ «Спадщина.УА» планує наступні ініціативи:
1) Акція «Зелений паркан» – збір коштів на влаштування дерев’яного паркана довкола аварійної споруди замку та елементів інфраструктури (#100грнзаштахету, придбано 160 штахет із 1300, благодійний внесок – 100 грн.)
2) Запуск туристичного маршруту вихідного дня «Курс на Поморяни», де для гостей міста буде влаштована програма з екскурсіями, частуванням локальною кухнею та розвагами.
Також в цьому році буде виконано проект реконструкції призамкового парку та влаштування у парку доріжково-стежкової мережі (фонд став одним із переможців конкурсу мікропроектів ЛОР).
І безперечно головна задача – пошук меценатів для Поморянського замку.”  – розповіла редактору “Золочів.нет” Ганна Гаврилів.

До слова, на відео ви помітите, що на Поморянському замку живе лелека. Це мабуть добрий знак, чи не так?

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Залишити відповідь

Next Post

Зарплати мерів: котрий міський голова, скільки заробляє

Мери міст опублікували свої е-декларації за 2018 рік і багатьом людям цікаво, скільки хто офіційно заробив (за минулий рік) із тих, кого народ найняв на роботу. Подаємо інформацію про зарплати міських голів кількох близьких міст районного значення Львівщини. Міський голова м. Золочів Ігор Гриньків у своїй декларації вказав, що заробітна […]