Помер ветеран дивізії “Галичина” Іван Мамчур

Відійшов у вічність Іван Мамчур, псевдо “Вільховий” (1925 – 2019)… Про це повідомили у Національному музеї “Тюрма на Лонцького”.

“Людина, на чиїй долі відпечаталося чимало перипетій українського ХХ століття.
Син вояка Української Галицької армії і бранця польських таборів для військовополонених, член Юнацтва ОУН, член ОУН на псевдо “Вільховий”, боєць Дивізії “Галичина”…
Міг залишитися на Заході, але вибрав повернення на Батьківщину… Там на нього чекав арешт, слідство у “тюрмі на Лонцького” і десять років таборів ГУЛАГу….
Там, на дні пекла, він став одним з тисяч тих, хто повстав проти нелюдської системи – був одним з учасників Кенгірського повстання…
Після ув’язнення здобув освіту – на чужині, бо в УРСР не хотіли мати справу з колишнім в’язнем за “політичною” статтею, повернувся в Україну.
Прожив достатньо, аби побачити Україну незалежною, скласти свідчення про пережите і прийти у “тюрму на Лонцького” – яка стала музеєм – уже бажаним гостем і безцінним свідком минулих трагедій…

Спи спокійно, Воїне… хай Господь дасть Тобі нагороду Твою…”, – йдеться у повідомленні музею.

Нагадаємо, що Іван Мамчур неодноразово приїжджав на Дивізійний цвинтар у Золочівському районі, де відбувалося перепоховання віднайдених останків часів Другої світової війни. Тут “Золочів.нет” мали можливість записати його спогади.

Next Post

Робота: потрібна працівниця у дитячий магазин

Молоді, енергійні працівники дитячого магазину “Сонечко” запрошують до себе в колектив ввічливу, добру, цілеспрямовану дівчину з бажанням працювати. Детальна інформація за номером: 0671802277. Поділіться цим у соцмережах: