Помер колишній спікер парламенту Іван Плющ

plushchУ ніч на 26 червня на 73 році життя помер Іван Степанович Плющ – український державний діяч, двічі голова Верховної Ради України, Секретар Ради національної безпеки і оборони, Герой України

Причиною смерті стало онкологічне захворювання, передає Еспресо.TV з посиланням на ZN.UА.

Іван Плющ народився 11 вересня 1941 року у селі Борзна Чернігівської області.

На парламентських виборах у березні 1990 р. Іван Плющ обраний у депутати від Комуністичної партії України. У Верховній раді першого скликання Плющ був обраний першим заступником голови Верховної Ради, а після обрання Леоніда Кравчука президентом України (5 грудня 1991) – головою Верховної Ради. У 1991 році Плющ вийшов з лав Компартії.

На парламентських виборах 1994 року Плющ також був обраний народним депутатом України. В якості кандидата брав участь у президентських виборах 1994 року. За результатами першого туру виборів отримав підтримку лише 1,24% виборців, зайнявши передостаннє місце серед претендентів.

У 1996 році Плющ вступив в Народно-демократичну партію (НДП). За списками цієї політичної сили на виборах 1998 року був обраний до Ради третього скликання.У січні 2000 року Іван Плющ вдруге був обраний головою Верховної Ради.

Після четвертого обрання до Верховної Ради, Іван Плющ спочатку ввійшов до депутатської групи “Демократичні ініціативи”, в якій пробув до свого вступу 30 вересня 2003 до фракції блоку “Наша Україна”. 16 березня в 2005 року він покинув це депутатське об’єднання і вступив у фракцію Української народної партії. Наприкінці 2005 року Іван Плющ вийшов з НДП і став співзасновником “Українського народного блоку Костенка і Плюща”.

У травні 2007 року президент Віктор Ющенко призначив Плюща секретарем Радбезу, а в листопаді того ж року зняв його з посади.

Іван Плющ запам’ятався українцям як політик з почуттям гумору. Засідання Верховної Ради Спікер парламенту вів “розкішним” суржиком, при цьому замість звуку “ф” часто вживав “хв”. Його висловлювання на засіданнях Верховної Ради стали афористичними. Серед найпопулярніших: “Депутат! Депутат! Не пам’ятаю хвамілії – тієї, шо у піджаку! Відійдіть від мікрохвона и займіть своє місто”, “Депутат Заєць! Не Стрибай по залу!”, “Включіть мікрохвона у задньому проході”, коментар щодо проблеми із внесенням до порядку денного одного із законопроектів: “Вони хотят впихнути невпіхуєме”.

Президент України Петро Порошенко висловив співчуття рідним і близьким Плюща. “Пішла з життя добропорядна і чуйна людина, виважений та мудрий політик, досвідчений парламентарій і особистість із високими моральними якостями. Іван Степанович – яскравий приклад самовідданого служіння своєму народові і Українській державі”, – йдеться у співчутті Петра Порошенка.

“Поділяю гіркий біль непоправної втрати і сумую разом з вами”, – зазначив глава держави.

Джерело: Еспресо.TV


0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Залишити відповідь

Next Post

Порошенко дав терористам часу до п'ятниці і готує "важливе рішення"

Президент Петро Порошенко обіцяє 27 червня “ухвалити дуже важливе рішення”, якщо терористи не приймуть умов його мирного плану. Про це він сказав, відповідаючи на запитання депутатів ПАРЄ. Пише Українська правда. Порошенко повідомив, що у середу знову збиралась тристороння контактна група у складі представників України, РФ і ОБСЄ. У п’ятницю група […]