Мистецтво живопису впливає на людину за допомогою зображень, як поезія словом, музика звуками. В усіх країнах світу у всі часи магнати, політики використовували творчість митців.
Починаючи з XVI ст. при королівських і княжих дворах збирали колекції предметів старовини і шедеврів образотворчого мистецтва.
Не завжди палаци прикрашали оригінали. Часто на замовлення власників робили копії відомих європейських художників, скульпторів. Найпопулярнішими були біблійні сюжети. Крім того стіни прикрашали баталіями, портретами і сюжетами на міфологічну тематику.
В експозиції Великого житлового палацу Золочівського замку представлено полотно XVII ст. італійської школи братів Карраччі «Лаокоон з синами». Художня школа ,так звана, Болонська академія була заснована в 1582 р. на півночі Італії в місті Болоньї.
Найбільш значущим художником серед братів був Аннібале Карраччі, а Болонська школа була одним із основних художніх напрямків поч. XVII ст..
Роботи майстрів Болонської школи були популярними не тільки в Італії чи Європі, а і на території сучасної України. В описах Поморянського замку згадується про те, що там знаходився оригінал Людовіко Карраччі, невеличких розмірів картина « Діва Марія з дитятком Ісусом».
Сюжетом цієї картини послужив міф про падіння Трої. Греки довший час не могли завоювати Трою і тоді вдалися до хитрощів. Вони виготовили великого дерев`яного коня в якому заховався загін грецьких воїнів і принесли як дарунок троянцям. Жрець бога Апполона Лаокоон вмовляв троянців знищити коня, тому що вбачав в цьому підступ греків. Але троянці його не послухали і прийняли рішення ввезти коня в місто. Коли Лаокоон приносив жертву богу моря Посейдонові, то Афіна наслала на нього двох зміїв, які швидко пливли до берега. Спочатку вони накинулись на синів Лаокоона, а потім на самого Лаокоона. Змії терзали їхні тіла, а отрута проникала все глибше. Так загинув Лаокоон зі своїми безневинними синами тільки через те, що хотів врятувати своє рідне місто. Греки вночі вийшли з дерев`яного коня, захопили і спалили Трою.
Завдяки рельєфному зображенню постаті героїв ніби наближені до глядача. Страждання Лаокоона зображені надзвичайно яскраво. Драматизм того, що відбувається передано за допомогою жестів, поз, виразу обличчя.
Істрія Лаокоона знайшла своє відображення і в скульптурі. Відома скульптура родоських скульпторів знайдена в Римі в 1506 р. зараз знаходиться в Ватикані в музеї Пія Климента. В живописі Ель Греко, відомий іспанський художник грецького походження написав декілька картин з зображенням Лаокоона і його синів.
Мистецтво несе в собі філософський, теологічний зміст і таким чином впливає на підсвідомість людини. Тому подвиги історичних, біблійних, міфологічних героїв часто зображали на полотні, в скульптурі. Зараз вони є частиною приватних і музейних збірок.