Покрова Пресвятої Богородиці

Покрова

Свято Покрови Пресвятої Богородиці: Історія та Традиції

1 жовтня православні та греко-католики відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке вважається головним християнським святом осені. Це свято знаменує початок зимового періоду та закінчення основних сільськогосподарських робіт в Україні.

Значення свята в народній традиції

На Покрову в Україні починався сезон сватання та весіль. Дівчата просили Богородицю про швидке одруження, а сніг, що випадав у цей день, вважався добрим знаком для весіль.

Прикмети та повір’я на Покрову

На Покрову існує багато прикмет: погода цього дня передбачає характер зими, а напрямок вітру визначає, якою вона буде. Наприклад, якщо листя з вишень не опало до Покрови, зима буде теплою.

Козацька Покрова та Українська Повстанська Армія

Для козаків свято Покрови було дуже значущим — в цей день відбувалися вибори нового отамана на Січі. Пресвята Богородиця вважалася їхньою заступницею. 1 жовтня є також Днем українського козацтва та День захисників і захисниць, а УПА обрала цей день своїм офіційним святом.

Історія свята

Свято Покрови було встановлено у 1164 році князем Андрієм Боголюбським на честь події, що сталася у Візантії в X столітті, коли Богородиця з’явилася під час облоги Константинополя і вкрила місто своєю покровою, врятувавши його від ворогів.

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Софії Лип'як

Святкує свій ювілей — 18 років — Софія Лип’як! Дорога Софійко, твої рідні сьогодні хочуть привітати тебе з цим чудовим святом! Тато Володимир, мама Наталя, брат Матвій, хресна мама Уляна з чоловіком Володимиром, брат Юрій, бабусі Галина і Ярослава, дідусі Ігор і Валерій, а також родини Даниленків і Гупалів висловлюють […]
Вітання