ПОГОДА І КЛІМАТ ЗОЛОЧІВЩИНИ

Погода Золочівщини Мінлива, нестійка. Виникає питання: чому? Чинників багато. Це вертикальний рух повітряних мас, горизонтальне переміщення повітря, поверхня місцевості, ґрунтово рослинний покрив Фізичні явища і процеси) що безпосередньо відбуваються в атмосфері, тісно взаємопов’язані між собою. Сукупність і послідовність змін усіх мож­ливих у даній місцевості умов погоди за багато років називається кліматом.

Клімат нашого краю помірно-континетальний.

Кожна, навіть невелика територія має свої погодно-кліматичні особливості.

Середньорічна температура на Золочівщині — +6, 8 С. Найхолодні

ший місяць року – січень. Мінімальні відмітки температури—29″ С

(в Гїсморяиській зоні). Середня температура зими–3,2° 0.

Найтепліший місяць року – липень. Середня температура літа +17’С, найбільша — +31° С. Найвищі середні температури липня характерні для Малого Полісся — від +15′ С до г-18,5 С.

На Золочівщині переважають західні і південно-західні вітри; взимку бувають східні. Район знаходяться в зоні помірного зволоження. Середня кількість опадів — 650-730 мм за рік. максимальна кількість — у червні-липні. Річна кількість опадіп неоднакова. На півночі їх. приблизно 600 050 мм, на півдні —– 700-750 мм. Висота снігового покриву 15-20 см. Сніговий покрив нестійкий. Як правило, сніг випадає у кінці жовтня і сходить.у березні. Проте, часті відлиги призводять протягом зими до кількаразового танення снігу.

Для Золочівщини характерний позитивний баланс вологи До сти­хійних погодних явищ належать: град, пізні весняні приморозки, буревії., посухи, які почастішали в останні 3-5 років.

У цілому, Золочівський район розташований у вологій, помірно-теплій агрокліматичній зоні з добре вираженими усіма чотирма порами року, що мають такі особливості:

— зими переважають теплі, м’які з частими відлигами, нестійким сніговим покривом;

– весна настає часто із запізненням. Переважають холодні вітри а частими дощами,

-літо помірно тепле. Характеризується нестійкою погодою Можливі прохолодні дощі, посухи;

— осінь характеризується періодами з теплою і холодною дощовою погодою. У другій половині осені можливі снігопади, навіть хуртовини.

Next Post

Води Золочівщини

Вода   – величезний дар природи, основа життя. Цю істину знає кожен. Золочівський край багатий на цей природний ресурс. Усі води поділяються ,на поверхневі та підземні. Поверхневі води це води рік, озер,водосховищ. їх загальна площа на Золочівщині — 1867 га. Загальна довжина постійних водотоків — 540 км, з них: довжина рік […]