ПОГОДА І КЛІМАТ ЗОЛОЧІВЩИНИ

Погода Золочівщини Мінлива, нестійка. Виникає питання: чому? Чинників багато. Це вертикальний рух повітряних мас, горизонтальне переміщення повітря, поверхня місцевості, ґрунтово рослинний покрив Фізичні явища і процеси) що безпосередньо відбуваються в атмосфері, тісно взаємопов’язані між собою. Сукупність і послідовність змін усіх мож­ливих у даній місцевості умов погоди за багато років називається кліматом.

Клімат нашого краю помірно-континетальний.

Кожна, навіть невелика територія має свої погодно-кліматичні особливості.

Середньорічна температура на Золочівщині — +6, 8 С. Найхолодні

ший місяць року – січень. Мінімальні відмітки температури—29″ С

(в Гїсморяиській зоні). Середня температура зими–3,2° 0.

Найтепліший місяць року – липень. Середня температура літа +17’С, найбільша — +31° С. Найвищі середні температури липня характерні для Малого Полісся — від +15′ С до г-18,5 С.

На Золочівщині переважають західні і південно-західні вітри; взимку бувають східні. Район знаходяться в зоні помірного зволоження. Середня кількість опадів — 650-730 мм за рік. максимальна кількість — у червні-липні. Річна кількість опадіп неоднакова. На півночі їх. приблизно 600 050 мм, на півдні —– 700-750 мм. Висота снігового покриву 15-20 см. Сніговий покрив нестійкий. Як правило, сніг випадає у кінці жовтня і сходить.у березні. Проте, часті відлиги призводять протягом зими до кількаразового танення снігу.

Для Золочівщини характерний позитивний баланс вологи До сти­хійних погодних явищ належать: град, пізні весняні приморозки, буревії., посухи, які почастішали в останні 3-5 років.

У цілому, Золочівський район розташований у вологій, помірно-теплій агрокліматичній зоні з добре вираженими усіма чотирма порами року, що мають такі особливості:

— зими переважають теплі, м’які з частими відлигами, нестійким сніговим покривом;

– весна настає часто із запізненням. Переважають холодні вітри а частими дощами,

-літо помірно тепле. Характеризується нестійкою погодою Можливі прохолодні дощі, посухи;

— осінь характеризується періодами з теплою і холодною дощовою погодою. У другій половині осені можливі снігопади, навіть хуртовини.