Подорож Золочівщиною. Село Лука (відео)

lukaНа відстані 11 кілометрів від Золочева, поміж зеленими лісистими пагорбами, розташоване село Лука, що вражає своєю мальовничістю та красою. Тут є річка та ставочок.

Перша письмова згадка про село датована 1608 роком.
В центрі села розташована церква святого Дмитра, яка збудована у 1893 році, паном Романським.

Також дає підставу вважати село стародавнім те, що колись у цьому селі була дерев’яна церква. Зокрема, у книзі «Золочівщина» (друге видання) йдеться про те, що була у селі монастирська церква, у ній був похоронений колишній власник Золочева, Комарницький, бо Лука належала до комплексу маєтностей цього міста. У 1885 році власник села мав 1274 морги землі, а селяни тільки 501. Усіх мешканців було тоді 225. На той час існувала в селі однокласна школа та дерев’яна церква з XVII ст.
У селі є встановлений пам’ятний Хрест «Борцям за волю України» (датований 1943 роком) біля якого майорить український прапор.
Також у Луці є цвинтар.
Місцеві мешканці розповідають легенди про гору «Лоскотівську» та «Церковну гору».
На сьогоднішній день село невеличке – 50 хат, населення становить 280 осіб. Орган місцевого самоврядування — Струтинська сільська рада.


Залишити відповідь

Next Post

Студія "Джокер": фото та відеозйомка урочистих подій

Фото-відео студія “Джокер” пропонує широкий спектр послуг пов’язаних з відеозйомкою: Весілля, Заручини, Хрестини, Випускні вечори, Корпоративні заходи та інші урочисті події, Виготовлення випускних альбомів та планшетів. тел. : 097 700 47 17. Поділіться цим у соцмережах: