Подорож у Середньовіччя від Львівського тижня моди

В рамках офіційного відкриття десятого Львівського тижня моди відбувся показ колекції реконструйованих історичних костюмів «Подорож у середньовіччя». Реконструктори у хронологічному порядку відтворили образи з портретів видатних осіб, а також створили копії музейних експонатів суконь ХIV-XX ст., які увійшли до колекції – у стилях готики, ренесансу, бароко, ампіру, модерну.
Колекція створена на основі історичних джерел і включає 11 образів, у яких повністю збережений історичний крій, пошаровість та підібрані відповідні епохам натуральні тканини. Перший образ в колекції – гербова сукня ХIV ст., для пошитття якої було використано 33 метри тканини за середньовічною шириною ткацького верстату 50 см, оздоблена 47 філігранними литими під замовлення ґудзиками. Показ завершився копією весільної сукні епохи модерну 1908 р.
Доповненнями до суконь стали відповідні періоду зачіски, спеціально створені відповідні головні убори, взуття та прикраси, частково надані майстрами, які займаються реконструкцією історичних аксесуарів.
Проект проходив за ініціативи Агенції «Подорож у Середньовіччя» і за сприяння Львівської Національної галереї мистецтв.


Мар’яна Сич
Фото:  Meлissa Жаботинська

Читайте також: У Львові розпочався тиждень моди

Залишити відповідь

Next Post

Допоможіть вберегти відреставрований фонтан

Як ми повідомляли раніше,  за кошти місцевих підприємців було відреставровано фонтан у парку «Гуси лебеді». Золочівська міська рада звертається до мешканців міста  з проханням  цінувати те, що зроблено для всієї громади та бережливо ставитися до відновленого фонтану.  Якщо  ви бачите, що хтось проявляє  певні дії, якими може пошкодити фонтан, зробіть […]