Податкова амністія триватиме рік

Золочівська ДПІ нагадує, що податкова амністія стартувала з 1 вересня і триватиме рік. Це дасть можливість українцям легалізувати статки, не вказуючи джерело їх походження.
21 липня п.р. набрав чинності Закон від 15.06.2021 №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів  та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами  належних їм активів  та сплати одноразового збору до бюджету».
Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування  активів фізичних осіб, право громадян подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів в Україні та закордоном, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів та передбачає сплату збору з одноразового добровільного декларування.
Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема, 5 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках в  іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 відсотка щодо мінімальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається на добровільній основі, виключно декларантом в електронній формі через Електронний кабінет, вхід до якого здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису.

Яке майно вважається таким, з якого сплачено податки  для одноразового та добровільного декларування?

Відповідно до п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, становлять:
а) об’єкти житлової нерухомості:
квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв.м, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;
житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв.м, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв.м, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;
б) об’єкти нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв.м;
Таким чином, якщо фізична особа має у власності об’єкти нерухомого майна, які були придбані за рахунок коштів з яких були сплачені усі податки та збори, передбачені нормами чинного законодавства, то обов’язку щодо відображення таких об’єктів у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації у такого декларанта не виникає, незалежно від того, що площа зазначених об’єктів перевищує норми, визначені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Львівщина отримала інноваційні ліки прямої дії на коронавірус

На Львівщину доставлені 1170 флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 2340 флаконів Етесевімабу (Etesevimab) – лікарських засобів, призначених для лікування хворих на COVID-19. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я. “Механізм їх дії полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини. Це унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 в клітини людини, що нейтралізує […]