Подаруй картину школі: акцію на підтримку військових проводять у Золочеві (відео)

Картини Безніско Євгена Івановича представлені на виставці у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Тут проходить акція на підтримку військових “Подаруй картину школі”.

Картини подарувала волонтерам для потреб армії дружина покійного художника Леся Безніско.

Як у коментарі “Золочів.нет” зазначила волонтер Мирослава Бабінська, в такий спосіб Євген Іванович долучається до нашої перемоги. Дуже знаменно, що виставка відбувається на передодні Дня захисників і захисниць України.

Директор Золочівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Павлишин Олена Петрівна, повідомила, що у школі виконують програму формування військово-патріотичного ліцею імені Василя Вишиваного і це не перший захід, який спрямований на патріотичне виховання учнівської молоді. Зважаючи на карантин, виставка проходить з дотриманням усіх санітарних норм.

Довідково: Безніско Євген Іванович (нар. 19 жовтня 1937, Кагарлик, Київська область — пом. 11 липня 2015, Львів) — український графік; народний художник України (2013), лауреат Шевченківської премії (2006). Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Ботокуди», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел). За останні роки — автор пам’ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі (1999), мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових Стрільців на горі Маківка (1999) та у меморіальній каплиці жертвам НКВС в Золочівському замку (1995). У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Автор великої низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема його портрет кардинала Йосипа Сліпого був подарований від Львівщини папі Івану Павлові II у 1996 році. Бронзова копія пам’ятника Данилові Галицькому в місті Володимирі-Волинському (автор Теодозія Бриж, покійна дружина художника), подарований від Львівщини папі Івану Павлові II у 2001 році. Автор 19 персональних виставок. Роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції. Неодноразово брав участь у виставках в Україні та закордоном. Помер у Львові, похований на полі № 33 Личаківського цвинтаря.

Next Post

Ще 3 камери автоматичної фіксації порушень ПДР запрацюють у Львові (перелік)

13 жовтня, запрацюють ще 3 комплекси автофіксації порушень ПДР у Львові. Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет” з посиланням на Патрульну поліцію Львівської області. 👉Розташування приладів: 📍 вул. Стрийська, 292 напрямок спрямування приладу. вул. Івана Павла ІІ.📍 вул. Василя Стуса, 39 напрямок спрямування приладу просп. Червоної Калини.📍 вул. Шевченка, 313 напрямок […]