Подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації через Електронний кабiнет ДПС

Золочівська ДПІ нагадує,  що у період з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року триває  одноразове  (спеціальне) добровільне декларування, яке  передбачає сплату збору з одноразового  (спеціального) добровільного декларування.

Форму Декларації та Порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації затверджено наказом Мінфіну України від 02.08.2021 № 439.

Вказана Декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі.

Платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право, зокрема, подавати звітність в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Фізичній особі для подання добровільної декларації через вебпортал ДПС необхідно:

1. Увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

2. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація» та натиснути кнопку «Створити»;

3. У запропонованій формі Декларації персональні дані підтягуються автоматично, але їх потрібно перевірити, та у разі наявності в таких даних помилок – виправити їх;

4. Заповнити необхідні розділи та поля Декларації. При цьому для відображення інформації щодо вартості активів у розд. III – IX Декларації необхідно скористатися кнопкою «+»;  

5. Після того, як всі дані внесені, зберегти Декларацію, підписати за допомогою кваліфікованого електронного підпису та відправити.

6. Відправлену Декларацію можна переглянути у меню «Перегляд звітності».

Звертаємо увагу , що зразок заповнення  одноразової(спеціальної)  декларації розміщений на вебпорталі ДПС за посиланням http://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/deklaratsiya/zrazok-zapovnennya/.

Кампанія одноразового декларування: як відкривається спеціальний рахунок в банку для цілей добровільного декларування?

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України  до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:
– перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;

– або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;
– або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.

Декларант додатково до документів для відкриття спеціального рахунку подає анкету та заяву.

Банк уживає заходів щодо встановлення джерел походження коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Прем'єра: Віктор Винник і МЕРІ - Тільки не треба (відео)

Віктор Винник і МЕРІ презентували кліп на пісню Тільки не треба. Поділіться цим у соцмережах: